دانشجویان خلاق وام های 10 تا 100 میلیونی دریافت خواهند کرد

0

مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، مهندس ذوالفقار یزدان مهر به خبرنگار خبرگزاری ایسنا گفت: دانشجویانی که ایده های خلاقانه تری داشته باشند، وام 10 تا 100 میلیونی دریافت  خواهند کرد.

به واقع نیز کمبود چنین امکانی در میان قشر جوان و خلاق دانشجو که ایده هایی ناب برای کارآفرینی و به ویژه انواع اشتغال آنلاین دارند، مدت هاست که احساس می شود.

جوانی که ایده های خلاقانه و تازه برای شروع یک کسب و کار جدید دارد، بدون داشتن سرمایه ناچار می شود تا فکرهای خود را پشت سر گذاشته و به پشت میز نشینی کسالت آوری روی بیاورد. در حالی که می توانسته با مقداری سرمایه و حمایت استارت آپ خود را آغاز کرده و به نوعی اشتغال زایی نیز نماید.

حمایت از دانشجویان با ایده های خلاقانه

حمایت از دانشجویان با ایده های خلاقانه

مهندس ذوالفقار یزدان مهر اضافه می کند: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم، قرار شد انجمن های علمی دانشگاه ها فعال تر شوند؛ چرا که فعالیت های بسیار خوبی در این انجمن ها انجام می گیرد و دانشجویان ایده ها و تولیدات خوبی در دانشگاه های صنعتی، هنر، فنی و حرفه ای و غیره دارند. اما در عین حال نیز این دانشجویان با مشکلات متعددی مواجه هستند.

وی خاطر نشان ساخت: صندوق رفاه دانشجویان دانشجویانی را که در حوزه اشتغال کار می‌کنند، مساعدت می‌کند و در این زمینه به هر دانشجو مبلغ 10 میلیون تومان وام و به گروه آنها تا 100 میلیون تومان وام با کارمزد 4 درصد اختصاص می‌دهد تا از این طریق در تولیدات و آثار خود موفق‌تر باشند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تاکید کرد: در حال حاضر مصوبه هیات امنا برای تخصیص وام به دانشجویان در انجمن‌های علمی دریافت و مصوبه آن نیز تصویب شده است و از امسال اجرایی خواهد شد.

مهندس یزدانمهر در نهایت اظهار داشت: تمامی دانشجویان انجمن‌های علمی که طرح و ایده‌های خلاقانه دارند، می‌توانند طرح‌های خود را به مراکز رشد پیشنهاد بدهند که این مراکز نیز این ایده‌ها را به معاونت پژوهشی دانشگاه جهت تایید ارائه می‌کنند و پس از بررسی در شورای صندوق رفاه از وام این صندوق بهره‌مند می‌شوند.

اشتراک:

نظرات بسته اند