دانستنی هایی در مورد تهیه قهوه

0

راه اندازی کافی شاپ حرفه ای است که جوانان زیادی به آن علاقه دارند. اما پیش از خرید تجهیزات کافی شاپ لازم است تا حسابی قهوه شناس باشید و نحوه دم کردن و تهیه قهوه های مختلف را بیاموزید.

در ادامه نکاتی را در مورد قهوه بیان میکنیم که هر باریستایی لازم است آنها را بداند. در غیر این صورت مشتری هایش را از دست خواهد داد.

ــ قهوه را هرگز نجوشانید چون این کار باعث تلخ شدن آن می شود.

ــ گرم کردن دوباره قهوه اصلا جایز نیست و هر بار باید تازه دم شود.

ــ برای تهیه قهوه لاز م است تا از آب سرد و تازه استفاده کنید در غیر این صورت طعم آن تغییر می کند.

ــ تفاله های قهوه قابلیت استفاده مجدد را ندارند سعی نکنید برای بار دوم از آنها استفاده کنید. آنچه که باقی مانده اجزای تلخ قهوه است.

طرز تهیه قهوه

طرز تهیه قهوه

ــ از “سا”یی مناسب قهوه سازتان استفاده کنید. اگر سای قهوه خیلی ریز باشد، باعث استخراج بیش از حد عناصر قهوه و تلخی شده، مجاری قهوه ساز را به مرور مسدود می کند. اگر سای قهوه خیلی درشت باشد، باعث آبکی و رقیق شدن قهوه می گردد.

ــ برای گرفتن بهترنی نتیجه بهتر است به ازرای هر 180 میلی لیتر آب از 10 گرم قهوه آسیاب شده استفاده شود.

ــ قهوه را تنها برای مدت ۲۰ دقیقه می توان، بر روی اجاق گاز یا اجاق برقی، گرم نگه داشت و، پس از آن، عطر و طعم قهوه رو به افول و نامطبوع شدن می گذارد.

با دانستن نکات مهم در مورد قهوه میتوان پس از چند بار تمرین و آزمایش و خطا به روش تهیه قهوه به بهترین شکل پی برد. سعی کنید از یک قاعده همیشگی در کارتان استفاده کنید تا هر بار طعم قهوه برای مشتری ها تغییر نکند. فراموش نکنید که مشتری طعم قهوه قبلی را به خوبی یادش مانده و در صورتی که کیفیت آن پایین بیاید باعث نارضیاتی او خواهد شد.

اشتراک:

نظرات بسته اند