خوردنی های ضد آلودگی هوا

0

با در نظر داشتن آلودگی شدید هوای تهران و برخی دیگر از شهرهای کشور، و نبود امکان اجتناب از قرار گرفتن در این هوای آلوده و مضر که حد استاندارد را مدت هاست رد کرده، چاره ای جز استفاده از ماسک و روی آوردن به خوراکی هایی که می توانند به دفع سموم از بدن کمک کنند، نداریم.
در اینجا به برخی مواد خوراکی که در دفع سموم آلودگی هوا از بدن کمک می کنند و به نوعی پادزهر به شمار می روند، اشاره می کنیم.
کلم بروکلی، تخم کتان، مرکبات و دیگر مواد خوراکی منبع ویتامین C، زنجبیل و انواع بادام

کلم بروکلی

کلم بروکلی نه تنها به حذف سموم آلودگی هوا کمک زیادی می کند، بلکه به عنوان یک مبارز ضد سرطان نیز شناخته شده و به طور کلی توصیه می شود، هرروز از این ماده ی خوراکی در سبد غذایی خود قرار دهید. شما می توانید کلم بروکلی را به صورت خام یا بخارپز شده میل نمایید.

کلم بروکلی

کلم بروکلی

تخم کتان

تخم کتا منبع غنی از اسید چرب امگا 3 بوده و به عنوان یک قشای محافظ در برابر آلودگی هوا در بدن انسان عمل می کند.

تخم کتان

تخم کتان

منابع ویتامین C

هر گونه منبع غذایی سرشار از ویتامین C در برابر سموم ناشی از آلودگی هوا بسیار موثر بوده و آنتی اکسیدان موجود در مرکبات، فلفل دلمه ای، کیوی، گوجه فرنگی و… در این راستا فوق العاده موثر خواهند بود.

منابع ویتامین C

منابع ویتامین C

زنجبیل

زنجبیل را توصیه می شود که همیشه به عنوان یک ادویه در غذاهای خود استفاده کرده و از خواص بی شمار آن که تنها یکی از آن ها دفع سموم آلودگی هوا و پاک سازی ریه هاست بهره مند شوید.

زنجبیل

زنجبیل

انواع بادام ها

بادام زمینی، بادام معمولی و بادام هندی سه منبع غنی از منیزیم بوده و منیزیم قدرت دفاعی بدن را به حد زیادی افزایش می دهد. به همین دلیل در دوران آلودگی هوا توصیه می شود مقادیر بیشتری از خوراکی های حاوی منیزیم استفاده نمایید.

انواع بادام

انواع بادام

اشتراک:

نظرات بسته اند