راهنمای خرید کاناپه رستورانی

0

یکی از تجهیزات رستورانی که در برنامه ریزی راه اندازی رستوران جای می گیرد و حتما باید خریداری شود، کاناپه های رستورانی هستند.

کاناپه های رستورانی در نوعی از دکوراسیون داخلی رستوران ها جای می گیرند و به نظر می رسد که بدون استفاده از کاناپه های رستورانی چیزی در فضای داخلی رستوران کم داریم.

 

تحول دکوراسیون داخلی با استفاده از کاناپه های رستورانی

پیش از این و در دهه های قبلی کمتر شاهد استفاده از کاناپه های رستورانی در دکوراسیون داخلی و تجهیز کردن سالن رستوران ها بودیم. اما مدلی از دکوراسیون داخلی که امروزه برای فضاهای داخلی رستوران ها برگزیده شده و از نظر مشتری ها نیز مورد قبول است، ترکیبی از کاناپه های رستورانی، صندلی های رستورانی، پوف ها و حتی صندلی های پیشخوان را می طلبد.

در اینجا می خواهیم یک راهنمای جامع و کلی برای خرید کاناپه های رستورانی ارائه دهیم که به شما کمک می کند در راستای خرید کاناپه های رستورانی با دقت و منطق بیشتری اقدام کنید.

انتخاب کاناپه رستورانی مناسب

برای انتخاب کاناپه رستورانی ایده آل باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

1- به فضای داخلی سالن رستوران خود توجه کنید.

بسته به این که سالن داخلی رستوران شما چقدر ظرفیت داشته باشد، می توانید تعداد مبلمان لازم و قابل جای گیری در این سالن را تخمین بزنید.
طبیعتا کاناپه های رستورانی بزرگ در سالن رستورانی کوچک جلوه ی خوبی نخواهند داشت.
با اندازه گیری ابعاد سالن رستوران می توانید ارزیابی کنید که آیا کاناپه رستورانی برای این سالن مناسب است یا خیر. در صورتی که سالن به اندازه ی کافی عریض و وسیع نباشد، بهتر است به جای کاناپه های رستورانی از صندلی های ظریف و کم جا در دکوراسیون داخلی خود بهره بگیرید.

راهنمای خرید کاناپه رستورانی

راهنمای خرید کاناپه رستورانی

2- انواع کاناپه های رستورانی را ببینید

ممکن است در مراجعه به یک فروشگاه محصولات داخلی رستوران، کاناپه های رستورانی گوناگونی مشاهده کنید. اما برای خرید بهترین کاناپه رستورانی لازم است که مدل های مختلف از برندهای متفاوتی را دیده و کیفیت ساخت و طراحی آن ها را با هم مقایسه کنید.
به این منظور می توانید به سراغ وب سایت هایی که مدل های گوناگون از برندهای مختلف را دارند، رفته و در آرامش کامل انواع و اقسام آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

3- به بخش نشیمن کاناپه های رستورانی توجه کنید

مشکلی که در بسیاری از کاناپه های رستورانی وجود دارد، عرض قسمت نشیمن آن ها می باشد. مدل هایی که در بخش نشیمن عرض کمی در نظر گرفته اند، برای مشتریان چندان راحت نبوده و احساس معذبی به آن ها خواهد داد.
توجه داشته باشید کاناپه رستورانی را خریداری کنید که هم بخش نشیمن به اندازه ی کافی عریض داشته باشد و هم این که تکیه گاه آن به سمت جلو خیز نداشته باشد.

راهنمای خرید کاناپه رستورانی

راهنمای خرید کاناپه رستورانی

4- به روکش کاناپه های رستوران دقت کنید

همان طور که می دانید روکش کاناپه های رستورانی می تواند از جنس پارچه ای یا چرمی باشد. اما جنس پارچه ای با وجود این که از جنس مرغوب تهیه شده باشد، نمی تواند دوام خیلی طولانی داشته و احتمالا زودتر از آن چه انتظارش را می کشید از بین خواهد رفت.
با این حساب انتخاب جنس چرمی عاقلانه تر و مقرون به صرفه تر به نظر می رسد. به علاوه این که برای نظافت و لکه گیری کاناپه های رستورانی نیز جنس چرمی پاسخگویی بهتری خواهد داشت.

5- به پایه های کاناپه های رستورانی اهمیت بدهید

برخی از کاناپه های رستورانی دارای پایه های استیل جداگانه هستند. جا به جا کردن این کاناپه ها راحت تر بوده و در ضمن به دلیل فاصله گرفتن سطح مقطع آن ها از زمین، ماندگاری و طول عمر بالاتری نیز دارند. به همین دلیل توصیه می شود که هنگام خرید کاناپه رستورانی از نوع پایه دار آن استفاده کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند