خرید و فروش پایان نامه جرم است!

3

یکی از چالش هایی که همه دانشجو های کشور با آن روبرو می شوند، غولی به نام پایان نامه است. پایان نامه در واقع نتیجه چند سال درس خواندن و تحقیق یک دانشجو است.

اما متاسفانه پای بازار سیاه نیز به این عرصه باز شده و برخی اشخاص که در زمینه پروژه آنلاین فعالیت دارند اقدام به خرید و فروش پایان نامه می کنند. جالب است بدانید این کار جرم محسوب می شود و جریمه و حبس در پی دارد.

فروردین ماه 96 بود که سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از مصوبه این کمیسیون خبر داد که بر اساس آن برای خرید و فروش پایان نامه مجازات در نظر گرفته می شود.

حسن نوروزی اظهار کرد: لایحه پیشگیری از تقلب در آثار علمی که در پنج ماده و هفت تبصره به مجلس ارائه شده بود، در جلسه کمیسیون قضایی و حقوقی مورد بررسی قرار گرفت و پنج ماده آن تصویب شد و بررسی تبصره ها به جلسه بعدی کمیسیون موکول شد.

پایان نامه

پایان نامه

پس از آن در 28 تیر ماه نمایندگان مجلس شورای اسلامی از مجموع ۲۱۱ نماینده حاضر با ۱۶۶ رای موافق، ۱۳ رای مخالف و ۳ رای ممتنع به جزئیات لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی رای دادند.

به موجب مصوبه کمیسیون از آن زمان به بعد افراد یا شرکت هایی که بخواهند نسبت به فروش پایان نامه، رساله و مقاله اقدام کنند، مجرم شناخته می شوند و به مجازات درجه سه و پلمب موسسه مربوطه محکوم می شوند.

در مصوبه کمیسیون به هیأت تخلفات دانشگاه اجازه داده شده که نسبت به رسیدگی به تخلفات دانشجویان، اساتید یا اعضای هیات علمی دراین رابطه رسیدگی کنند و آن ها را به اخراج در دانشگاه، فسخ قرارداد یا مجازات دیگری محکوم کنند.

اشتراک:

3 دیدگاه

  1. هومن هشیار در

    آقا پس کلی جرم و جنایت ما دوران دانشجویی جلوی رومون دیدیم و به روی خودمون نیاوردیم

  2. هاهاهاهاهاهاهاهاها، وای چه خنده دار. اتفاقا من چند وقت پیش از یکی از دوستام شنیدم پایان ناه اش و یک و ششصد خریده

  3. مدرک دکترا یک شبه می دن چه برسه به پایان نامه. باید جلوی هردو گرفته شه چه اشخاصی که نیستن با مدرک و پایان نامه جعلی کلی سر ملت رو کلاه میزارن