حین رانندگی از موبایل استفاده کنید، 100 هزار تومان جریمه خواهید شد

5

سرهنگ حسن عابدی، جانشین پلیس راهور تهران بزرگ به رانندگان هشدار داد که در صورت استفاده از موبایل هنگام رانندگی 100 هزار تومان جریمه خواهید شد.

استفاده کردن از تلفن همراه در زمان رانندگی موجب حواس پرتی راننده شده و بسیاری از تصادفات شهری و جاده ای به این علت شکل می گیرد.

جانشین پلیس راهور تهران به مردم توضیح داد حتی استفاده از هندزفری و صحبت کردن از طریق آن حین رانندگی، راننده را مشمول این جریمه خواهد کرد. یعنی در قانون جدید هر گونه استفاده از تلفن همراه حتی اگر به در دست گرفتن گوشی تلفن همراه منجر نشود، تخلف رانندگی محسوب می گردد.

 

جریمه استفاده از موبایل حین رانندگی

جریمه استفاده از موبایل حین رانندگی

 

به گفته ی سرهنگ حسن عابدی آمار تصادفات نشان می دهد که 32 درصد از آن ها به دلیل توجه نکردن و یا توجه ضعیف راننده به مسیر جلو بوده است.

معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نیز گفته است: صحبت با تلفن همراه ، ارسال پیامک و اقداماتی نظیر آن از جمله مواردی است که انجام آن از سوی راننده در حین رانندگی تمرکز و تسلط راننده را به شدت کاهش داده و سبب افزایش حوادث و تصادفات رانندگی به ویژه تصادف با عابران پیاده می ‌شود.

سرهنگ مسعود جبارزاده می افزاید: در همین راستا نیز قانون، صحبت با تلفن همراه را تخلف تشخیص داده و مبلغ 100 هزار تومان جریمه برای آن پیش بینی شده و ضمن اینکه صحبت با تلفن همراه ، ارسال پیامک و … در حین رانندگی در سرعت های بالای 60 کیلومتر در ساعت علاوه بر جریمه 100 هزار تومانی سه نمره منفی برای خودروهای شخصی و 5 نمره منفی برایش خودروهای عمومی دارد.

وی بیان می دارد: در هفته گذشته برابر آمارها اعمال قانون خودروها به دلیل استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی سه برابر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید:

http://digiato.com/article/2018/05/20/%d8%ac%d8%b1%db%8c%d9%85%d9%87-100-%d9%87%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d8%aa%d9%88%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%85%d9%88%d8%a8%d8%a7%db%8c%d9%84/

اشتراک:

5 دیدگاه

  1. خواهر من پشت فرمون اس ام اس می ده و کلی کارای دیگه .همیشه من می گم که این کارو نکن ولی الان با خوندن این مطلب واقعا خوشحال شدم شاید بازدارنده باشه

  2. چرا دیگه هندزفری رو ممنووع کردن. خب یه وقتا واقعا تماس واجبی هست که باید بهش جواب بدیم. بعدم همیشه و همه جا که نمیشه زد کنار خیابون و با تلفن صحبت کرد. حالا بزنیم کنار هم پلیس میاد جریمه می کنه که چرا زدی بغل وایسادی. خدایی با هندزفری رو نباید ممنوع می کردن