موضع گیری وزیر ارتباطات در خصوص فیلترینگ اینستاگرام

0

احتمال فیلترینگ اینستاگرام به شدت قدرت گرفته و طبق چیزی که در اخبار فیتلرینگ امروز خواندیم، معاون دادستان خبر فیلتر تلگرام را به صورت علنی منتشر ساخت.

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از این نیز در مقابل فیلترینگ تلگرام موضع گیری توأم با مخالفت داشته و صریحا اعلام داشته بود که دخالتی در امور فیلترینگ ندارد.

این بار نیز که خبر فیلترینگ قریب الوقوع اینستاگرام در کشور شوک آفرین شده است، باز وزیر جوان ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفته است: برای مردم توضیح داده شود فردای فیلترینگ اینستاگرام چه اتفاقی رخ می دهد.

به گزارش سی اس وب به نقل از خبرگزاری ایسنا، وی ادامه می دهد: من متن صبحت‌های معاون دادستان را نخواندم و صبح امروز در دولت از تیتر اخبار متوجه این موضوع شدم. فرض بر این که حرف‌های معاون دادستان درست است و وی اختیار قانونی برای فیلترینگ اینستاگرام دارد، این سؤال پیش می‌آید بعد از این قرار است چه اتفاقی بیفتد؟ این را برای مردم روشن کنند و دو قطبی فیلترینگ یا مخالفت با فیلترینگ را درست نکنند.

 

فیلترینگ اینستاگرام

فیلترینگ اینستاگرام

 

او تاکید می کند: برای مردم بگویند از فردای فیلترینگ اینستاگرام در کشور در زندگی مردم، حاکمیت و کاهش جرایم چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ در این زمینه باید جمع بندی عقلایی شود.

آذری جهرمی با اشاره به نابسامانی و عدم امکان نظارت بر بسته های اینترنتی اپراتورها اضافه می کند: نظارت دقیق است و کم فروشی نداریم. امروز گزارشی از سازمان تنظیم و مقررات درباره بسته‌های اینترنتی و مکالمه‌ها به من رسیده است. طبق این گزارش در گذشته سهم مصرف فناوری اطلاعات در زندگی مردم ۲.۱ درصد سبد خانوار بوده است اما با افزایش تعرفه‌ها و تعرفه مکالمات و بسته‌های اینترنتی که در چهارچوب مصوبات سازمان تنظیم مقررات بوده است، این رقم حدود ۰.۳ درصد افزایش یافته است. درآمد اپراتورها هم هفت تا ۱۰ درصد افزایش داشته است.

وزیر ارتباطات 70 درصد از هزینه ی اپراتورها را ارزی اعلام می کند، در حالی که درآمد آن ها کاملا وابسته به ریال است. وی خاطر نشان می سازد: نوسانات نرخ ارز این اپراتورها را دچار مشکل جدی کرده است. پیشنهاد ما به ستاد اقتصاد مقاومتی این بوده است که هزینه‌های توسعه اپراتورها را کاهش دهیم و باند ۷۰۰ و ۸۰۰ آزادسازی شود. زیرا اگر کاهش هزینه برای اپراتورها انجام نشود معنای آن افزایش هزینه‌های بسته‌های اینترنتی است.

اشتراک:

نظرات بسته اند