حمایت از کالای ایرانی توسط سازمان ملی استاندارد ایران

0

نیره پیروز بخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در نشست هم اندیشی حمایت از کالای ایرانی گفت: سازمان ملی استاندارد مشاور و حامی تولیدکنندگان داخلی خواهد بود.

با توجه به تاکید مسئولین مبنی بر تولید کالای با کیفیت، اگر تولید کنندگان داخلی هزینه مشاوره ایزو ۹۰۰۱ یا مشاوره گرفتن از سازمان ملی استاندارد ایران را جزو بودجه و کارهای اساسی شرکت قرار دهند بدون شک با تولید محصولات با کیفیت تر چندین برابر چنین هزینه هایی را در قالب سود دهی به شرکت باز خواهند گرداند.

پیروز بخت معتقد است؛ تحقق عملی شعار حمایت از کالای ایرانی طرح دقیق علمی می خواهد و باید با مشارکت همه سازمان ها انجام شود.

گاهی تحریم ها نیز محرک پیشرفت و تولید می شود چنان که ژاپن پس از جنگ و تحریم روی تولید با کیفیت سرمایه گذاری کرد تا جایی که امروز کمتر کشوری در تولید با کیفیت قدرت رقابت با این کشور را دارد.

حمایت از کالای ایرانی

حمایت از کالای ایرانی

سازمان ملی استاندارد یکی از سازمان های مهم در تحقق شعار حمایت از تولیدات ایرانی است و از سال های قبل بر اساس قوانین و سیاست های کشور حمایت از کالای ایرانی را در راس برنامه های خویش قرار داده است.

بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی پوشش استاندارد باید به همه کالاهای ایرانی گسترش یابد. تصویب قانون جدید استاندارد نیز بستر حمایت از کالای ایرانی را بیش از پیش فراهم کرده است.

سازمان ملی استاندارد در سه حوزه تولید داخلی، واردات و صادرات تسهیلاتی را برای تولیدکنندگان فراهم کرده و به عنوان حامی و مشاور کنار تولید کنندگان خواهیم بود.

هم اندیشی حمایت از کالای ایرانی با اهتمام صدا و سیمای جمهوری اسلامی و با حضور تعدادی از دولتمردان، اساتید دانشگاه، نمایندگان صنوف و تولیدکنندگان برجسته کشور عصر دوشنبه در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد و هر یک از حاضران دیدگاه های خود درباره حمایت از کالای ایرانی را مطرح کردند.

اشتراک:

نظرات بسته اند