حسگر جدید نوکیا در CES 2018

1

در رویداد نمایشگاه CES 2018، شاهد رونمایی از محصول جدیدی از شرکت فنلاندی نوکیا بودیم که Nokia Sleep نام دارد. این محصول در واقع نوعی حسگر فوق العاده پیشرفته است.

همان طور که از نام آن پیداست، قرار است خواب کاربران را مورد بررسی قرار دهد و الگوی خوابیدن و مواردی مانند خر و پف کردن را در نظر بگیرد.
این حسگر، اطلاعات مربوط را دریافت می کند و از طریق وای فای، به اپلیکیشن سلامتی نوکیا می فرستد.

نوکیا اسلیپ در نمایشگاه CES 2018

نوکیا اسلیپ در نمایشگاه CES 2018

اپلیکیشن Health Mate سپس این اطلاعات را تحلیل می کند و به کیفیت خواب شما امتیاز می دهد. Nokia Sleep ضمناً از اپلیکیشن اتوماسیون IFTTT هم پشتیبانی می کند که امکانات جالبی برای دستگاه فراهم می آورد.

به عنوان مثال می توانید برای این گجت دستورهایی تعیین کنید، مثلا هنگامی که روی تخت میخوابید، چراغ ها را خاموش کند، یا اینکه درجه حرارت محیط را کاهش دهد. یا پس از بیدار شدن، پرده ها را به شکل خودکار باز کند. البته باید گفت که برای اینکه این دستوران اجرا شوند، باید خانه ی شما هوشمند باشد و متصل به وای- فای!

این گجت 100 دلار قیمت دارد و قرار است در سال جاری میلادی روانه ی بازار شود. گفتیست که Nokia Sleep از دستیار دیجیتالی آمازون هم پشتیبانی می کند. این بدان معنی ست که می توانید با یک دستور صوتی از الکسا بخواهید نمره مربوط به خواب شما و آمار آن را از اپلیکیشن سلامتی نوکیا دریافت و اعلام کند.

به گفته ی مسئولان این کمپانی، این حسگر قدرتمند می تواند به کناره ی تخت و هم سطح با سینه ی کاربر نصب شود تا قادر باشد حرکات بدن، ضربان قلب و تنفس را رصد کند.

همچنین این شرکت برای آنکه اطلاعان دریافت شده از کاربران را تحلیل کند، از الگوریتم های پیشرفته ای استفاده می کند که از آزمایش های پزشکی حاصل شده اند.

البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که با تحقیقات گسترده، همچنان نمیتوان محصولات خواب را چندان محصولات دقیقی دانست و نمیتوان از آنها به عنوان  ابزارهای دقیق پزشکی نام برد.

در ارتباط با این محصول باید گفت که اگر شخص بر روی تخت خود یک حیوان خانگی نگه دارد، با تکان خوردن او، به سادگی اطلاعات وارد شده مخدوش می شود و سیستم به درستی کار نمی کند.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. جشنواره سی ای اس امسال انگار از همیشه بهتر بوده خصوصا اون گجت پرنده خیلی فوق العاده بوده