جهان دیجیتالی و الکترونیکی شدن کتاب ها

0

از آنجایی که جهان با سرعت روز افزونی به سمت دیجیتالی شدن میرود، کتاب نیز خود را با این صنعت همگام کرده است و تحول عظیمی به پا کرده است. کتاب الکترونیک تنها نسخه های مطالب نوشته شده نیستند، بلکه میتوانند علاوه بر خطوط و متون، صوت ، تصویر و دیگر چیز ها را نیز داشته باشند. این کتب به راحتی توسط یک کامپیوتر اجرا میشوند و با قالبی زیبا، اجرایی آسان و جستجوی ساده ی عبارت در متن میتوان از مطالب آن بهره مند شد. امروزه طیف گسترده ای از این نوع کتاب ها را میبینیم که قابل تهیه و دسترسی هستند.

سهولت انتقال این کتاب ها در عین یکپارچگی مطالب از ویژگی های بسیار ممتاز این کتب است. از طریق اینترنت، فناوری بلوتوث، دانلود، ایمیل، ذخیره در هارد دیسکو یا فلش مموری میتوان مطالب را جا به جا و یا انتقال داد. همچنین با دانلود کتاب الکترونیک این امکان را به خواننده داده میشود تا مطالب را به طور همزمان با یکدیگر مرور کنند و از این طریق یاد سپاری آسان تر میشود.

کتاب هاب الکترونیکی که در فرمت EXE هستند را میتوانید به آسودگی ورق زدن یک روزنامه مطالعه کنید، فاقد از داشتن هرگونه سیستم عاملی میتوانید آن را مطالعه کنید، حتی میتوانید از درون کتاب برای نویسنده ی آن ایمیل بفرستید. مشکل پیدا کردن یک صفحه و با عبارت خاص درون متون طولانی با اشاره ی تنها یک کلیک برطرف شده است که خواننده را نسبت به پیگیری مطالب راغب تر میکند.

با داشتن این کتب ها، تنها در گوشی موبیال خود میتوانید کتابخانه ای ارزشمند با صدها کتاب را روزانه با خود حمل کنید و در هر وقت و ثانیه که به آنها نیاز داشتید، با لمس تنها یک نقطه هر یک را پیش چشمان خود ببینید و از مطالب آن بهره مند شوید.

اشتراک:

نظرات بسته اند