جدیدترین گزارش کیفی خودروهای داخلی؛ چانگان CS35 سه ستاره

1

در جدیدترین گزارش کیفی خودروهای داخلی هیچ یک از خودروهای داخلی موفق به اخذ 5 ستاره ی کیفی نشدند؛ چانگان CS35 سه ستاره و مزدا 3 نیو چهار ستاره ی کیفی دریافت کردند.

در حالی جدیدترین گزارش کیفی خودروهای داخلی منتشر شده است که هیچ خودرویی نتوانسته 5 ستاره ی کیفی از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران دریافت کند. این گزارش مربوط به آذرماه سال جاری می شود که طی آن ۳۹ مدل خودرو سواری داخلی مورد ارزیابی کیفی قرار گرفتند.

چانگان CS35

چانگان CS35

در ایران شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد وظیفه ی ارزیابی کیفیت خودروهای داخلی را دارد. روشی که این ارگان پیش می گیرد به این صورت است که هر محصولی بسته به امتیازات کسب شده، بین یک تا پنج ستاره ی کیفی دریافت می ‌کند.

طی این ارزیابی هر خودرویی که ستاره ی بیشتری به خود اختصاص دهد، کیفیت بالاتری دارد. گزارش اخیر بسیار غم انگیز بوده و نشان دهنده ی آن است که هیچ خودرویی نتوانسته 5 ستاره ی کیفی بگیرد. این در حالی است که بارها خودروسازان قول افزایش کیفیت محصولاتشان را به مردم داده بودند که این نشان می دهد آنها خیلی به قول خود وفادار نبودند.

برسیم به ستاره هایی که خودروهای مختلف از شرکتهای مختلف خودروسازی داخلی کسب کردند. در این گزارش تنها 9 خودرو از میان 39 مدل خودرو 4 ستاره گرفتند که در میان آنها نامهایی چون مزدا 3 نیو شرکت بهمن موتور و گرند ویتارای شرکت ایران خودرو خراسان  دیده می شود. این دو مدل خودرو در رنج قیمتی بالای 100 میلیون تومان توانستند 4 ستاره ی کیفی دریافت کنند.

در سطح قیمتی 75 میلیون تومان هم خودروهای هیوندای آی 20 و از کرمان موتور و  کیاسراتوی شرکت سایپا موفق به دریافت چهار ستاره کیفی شد.

به غیر از این چهار خودرو 5 خودروی دیگر در سطوح قیمتی مختلف توانستند با 4 ستاره ی کیفی عنوان با کیفیت ترین خودروهای داخلی را از آن خود کنند.

اما در این فهرست خودروهایی نظیر چانگان CS35 از شرکت سایپا-سیتروئن، آریزو 5 مدیران خودرو، JAC-J5  کرمان موتور و آریواتوماتیک سایپا بن ‌رو توانستند در رنج قیمتی 50 تا 75 میلیون سه ستاره کیفی به دست آورند.

در این فهرست خودروهای سایپا بیشتری 1 ستاره ای بودند که از جمله آنها می توان به سایپا 131 و تیبا اشاره کرد. این نشان می دهد شرکت سایپا اصلا به فکر افزایش کیفیت خودروهای ارزان قیمت خود نیست و آمار تصادفات جاده ای این موضوع را بیشتر ثابت می کند.

در ادامه خلاصه ای از گزارش کیفی خودروهای داخلی را در آذرماه قرار می دهیم. با سی اس وب همراه شوید:

گزارش کیفی خودروهای داخلی

گزارش کیفی خودروهای داخلی

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. فانوس شب در

    خودروی مرگ خودروی سایپا 131 همین یک ستاره هم زیاده براش