جاذبه های معروف تفلیس را بشناسیم

0

شهر تفلیس در گرجستان یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری ایرانیان است که در آن بناهای مدرن و تاریخی متعددی دیده می شود که زیبایی خاصی برای این شهر به ارمغان آورده است. با تور گرجستان می توانید از این شهر زیبا دیدن نمایید و تمامی جاذبه های ارزشمند آن را از نزدیک ببینید. در ادامه ی این مطلب قصد داریم برخی از جاذبه های گردشگری تفلیس را به شما عزیزان معرفی نماییم. با ما همراه باشید.

جاذبه های گردشگری شهر تفلیس

مادر کارتلی یا کارتلیس ددا

در نزدیکی قلعه ی نارکیلا می توانید مجسمه مادر کارتلی یا کارتلیس را ببینید که مجسمه ای بسیار بزرگ به شکل یک زن است. با تور گرجستان بازدید از این مجسمه ی معروف میسر می گردد. این مجسمه در یک دست شمشیر و در دست دیگر یک جام و پیاله دارد. لازم به ذکر است که این زن مادر گرجستان یا همان کارتلیس ددا محافظ شهر است. ارتفاع مجسمه ۲۰ متر است و سمبل گرجستان به شمار می آید. شمشیر در دست این مجسمه نشانه ی مقابله با دشمنان است و پیاله نیز جهت پذیرایی از مهمانان شهر است.

مادر کارتلی

مادر کارتلی

قلعه ناریکالا

قلعه ی ناریکالا یکی از مشهور ترین جاذبه های تفلیس است و بر بالای تپه ای مشرف به منطقه تاریخی تفلیس و حمام های آبگرم آبانوتوبانی بنا شده است. قدمت این قلعه به قرن ۴ بازمی گردد و متعلق به دوران حضور و سلطه ایرانی ها می باشد. کلیسای سنت نیکولاس درون این قلعه قرار دارد و بسیار جدید تر می باشد. کلیسا بین سال های ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۷ ساخته شده است و جایگزین کلیسایی قدیمی شده که در آتشسوزی از بین رفته بود.

قلعه ناریکالا

قلعه ناریکالا

کلیسای متخی

کلیسای متخی یکی دیگر از جاذبه های معروف در تفلیس است که رو به روی قلعه ی ناریکالا واقع شده است و با تور گرجستان می توانید از آن دیدن نمایید. این کلیسا هم یکی از نمادهای شهر تفلیس است و با مجسمه شاه واختانگ گورگاسالی، موسس و بنیانگذار شهر تفلیس، از بسیاری از نقاط شهر به چشم می خورد. لازم به ذکر است که منطقه ای که کلیسای متخی و مجسمه قرار گرفته است همان مکانی است که شاه واختانگ گورگاسالی اولین کلیسا و قصر پادشاهی را در قرن ۵ بنا کرده است. این کلیسا بار ها و بار ها مورد بازسازی قرار گرفته است.

کلیسای متخی

کلیسای متخی

پل صلح

همان طور که گفته شد در تفلیس انواع بناهای مدرن و تاریخی دیده می شود. پل صلح یکی از نخستین سازه های مدرن در این شهر است که با نمایی پیچ در پیچ و شیشه ای به یکی از نماد های تفلیس تبدیل شده است. پل صلح از شیشه و فلز ساخته شده است و بر فراز رودخانه قرار دارد. ۷ سال است که این پل ساخته شده است و خیابان ارکله دوم و پارک ریکه به یکدیگر متصل می شود. رستوران ها و کافه های زیادی را در اطراف این پل می بینید که با تور گرجستان می توانید غذا و نوشیدنی های بی نظیری را میل نمایید.

پل صلح

پل صلح

منطقه مسکونی قدیمی تفلیس

منطقه ی مسکونی قدیمی تفلیس دارای خانه های رنگی و چوبی است که بار ها آن را در جاهای مختلف دیده اید. تمامی خانه های این منطقه به سبک قدیمی ساخته شده اند و بالکن خانه ها مشرف به میدان منطقه قدیم و کلیسای متخی می باشد. اگر از درب ورودی این خانه ها به داخل بروید به حیاط اندرونی وارد می شوید که محلی ها آن را «حیاط ایتالیایی» می نامند. در زمان های قدیم همسایه ها برای گفتگو و دورمی در حیاط ها جمع می شدند.

پارک ریکه

پارک ریکه جذاب ترین و مشهور ترین پارک تفلیس است که سالیانه میزبان هزاران هزار گردشگر است. در این پارک آب نماها و حوض ها و فواره های بی نظیری به چشم می خورد. در طول تابستان با تور گرجستان می توانید از دیدن رقص فواره ها لذت ببرید.

پارک ریکه

پارک ریکه

کلیسای جامع تثلیث

بزرگ ترین سمبل کلیسای ارتدوکس بنایی به نام کلیسای جامع تثلیث است که امروزه یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری تفلیس به حساب می آید. کلیسای تثلیث بر روی تپه ی الیا و بالای آولاباری واقع شده است و هر نقطه ای از شهر که قرار دارید می توانید آن را ببینید. نزدیک به ۱۰ سال ساخت این بنا به طول انجامید. در سال ۲۰۰۴ ساخت این بنا تمام شد. لازم به ذکر است که ارتفاع کلیسای تثلیث ۸۴ متر است و روکش گنبد آن از جنس طلا است که موجب می شود نمایی بسیار زیبا به شهر ببخشد.

کلیسای جامع تثلیث

کلیسای جامع تثلیث

برج ساعت

برج ساعت یکی دیگر از بنا ها و جاذبه های معروف در تفلیس است که اثر هنری یکی از هنرمندان مشهور گرجستان می باشد. رِزو گابریادزه، هنرمند عروسک ساز و نمایشنامه نویس مشهور گرجی این برج را با ظاهر خاص و مدرنش طراحی و بنا کرده است. جالب است بدانید که در هر ساعت یک فرشته ی کوچک از دریچه ی ساعت خارج می شود و ساعت را با صدای زنگ اعلام می کند. در کنار این برج کافه های فوق العاده ای وجود دارد که می توانید نوشیدنی های خوشمزه آن را امتحان نمایید.

اشتراک:

نظرات بسته اند