جاده های خطرناک و مرگبار ایران

0

همان طور که می دانید, جاده های ایران بسیار خطرناک می باشند و به علت نداشتن جاده های ایمن سالیانه تلفات زیادی را در تصادفات جاده ای داریم. با استناد بر گزارش پژوهشکده بیمه مرکزی، در بین ۱۹۰ کشور جهان ایران در رتبه ی ۱۸۹ تصادف های مرگبار قرار گرفته است. در واقع می توان گفت که ایران در میان کشورهای جهان در تصادفات ناشی از جاده های خطرناک ایران و خودروهای نا امن رکورد دار می باشد. لازم به ذکر است که خودرو های نا امن و بی دقتی در رانندگی نقش به سزایی در بیشتر شدن تصادفات دارد.
گرچه رانندگی در این جاده ها بسیار هیجان انگیز است, حال ببینیم خطرات این جاده ها به هیجانش می ارزد؟ در این مطلب برخی از جاده های خطرناک را در کشور عزیزمان به شما معرفی نماییم.

جاده های خطرناک ایران و علت لقب جاده مرگ

طبق آمار های رسمی کشور, ایران از هر 10 هزار خودرو در سفر های جاده ای 37 کشته دارد. اما مسئله ی جالب اینجاست که در کل دنیا از هر 10 هزار خودرو تنها 9 نفر کشته می دهد. تصادف جز هشتمین علت تلفات جانی در کشور عزیزمان است و متاسفانه آمار روز به روز رو به افزایش است.

جاده اهر هریس تبریز

یکی از مرگبار ترین و خطرناک ترین جاده های ابران جاده ی مرگ اهر تبریز می باشد. مسیر ارتباطی این جاده تبریز با 16 شهر شکالی می باشد که جاده ای بسیار پر حاشیه و خطرناک می باشد. طی رانندگی در این جاده دقت بیشتری به جاده و رانندگی خود داشته باشید.

جاده ی گلستان شهر بجنورد

جاده ی بجنورد یکی از جاده های خطرناک است که در آن می توان شاهد خودروهای واژگون و مچاله شده بود که برای اهالی شهر گلستان امری طبیعی است. مردمان محلی گفته اند که هر ماه شاهد چندین مورد تصادف شدید هستند و مهم ترین دلیل تصادف در این جاده شکل هندسی جاده و میدان گلستان و نبود روشنایی لازم می باشد.

چالوس پر خطر ترین جاده ی ایران

چالوس جاده ای بسیار زیبا و منحصر به فرد است که به دلیل داشتن مسیر بسیار باریک و پر پیچ و خم تصادفات بسیاری را شاهد بوده است. ریزش سنگ ها و بهمن از دیگر خطراتی است که راننده ها را تهدید می کند. از سبقت و توقف بی جا در چنین جاده ای خودداری نمایید.

جاده چالوس

جاده چالوس

جاده سمنان مشهد

یکی از پر خطر ترین جاده های ایران جاده ی سمنان مشهد است که مسیر بیابانی و یکنواخت این جاده و طلانی بودن آن سبب خواب آلودگی می شود و به همین منظور آمار تصادفات و مرگ و میر در آن زیاد است.

جاده سمنان مشهد

جاده سمنان مشهد

جاده قم گرمسار

تصادفات زیاد و کشنده یاین جاده ا«قدر زیاد است که موجب نگرانی مسئولین شده است. جاده ای بسیار غیر استاندارد که هیچ گونه امکاناتی در آن وجود ندارد. پلیس در این جاده وجود ندارد و مهم ترین مشکل این جاده غیر امن بودن آن است و موجب شده است در بین خطرناک ترین جاده های ایران قرار بگیرد.

اشتراک:

نظرات بسته اند