ثبات بازار مسکن علی رغم تب و تاب در بازار ارز و سکه

0

طبق پیش بینی رئیس اتحادیه ی مشاوران املاک، آماری که از برترین مشاوران املاک به دست آمده، نشان دهنده ی ثبات در قیمت مسکن می باشد.

چیزی که می تواند خوش بینی مان را طولانی مدت کند، ثبات قیمت مسکن در تقابل با نوسانات زیادی ست که این مدت در بازار ارز و البته بازار سکه با توجه به فروش سکه های حراجی است.

پایداری و ایستادگی بازار مسکن در کنار این نوسانات، به حد قابل توجهی امیدوارکننده بوده و می توان انتظار داشت که این ثبات قیمتی ادامه دار باشد.
مصطفی قلی خسروی گفت: با گذشت حدود سه ماه از نیمه دوم سال رونق اندکی در بازار مسکن وجود دارد و قیمت مسکن در سه ماه پایانی سال نیز متناسب با نرخ تورم خواهد بود.

مصطفی قلی خسروی

مصطفی قلی خسروی

وی ادامه داد: نسبت به ماه های محرم و صفر معاملات مقداری خود را نشان داده است اما به معنای رشد قیمت مسکن در نیمه دوم سال نیست؛ زیرا هر سال به دلیل اعتقادات مردم، خرید و فروش مسکن در این 2ماه با کاهش همراه می شود و بعد از آن، بهبود نسبی پیدا می کند.

قلی خسروی تاکید کرد بهبود نسبی وضع بازار تا پایان سال ادامه می یابد اما بیش از این مقدار شاهد رشد نخواهیم بود.

رئیس اتحادیه ی مشاوران املاک خاطر نشان ساخت: در این مدت با افزایش خرید و فروش مسکن زمینه برای رشد قیمت ها فراهم می شود، البته دولت قصد دارد تسهیلات بیشتری برای خریداران و سازندگان مسکن درنظر بگیرد تا شاهد رشد معاملات مسکن باشیم اما دولت به هیچ وجه متشنج شدن بازار و افزایش بیش از حد قیمت مسکن را خواستار نیست.

تا پایان امسال از جهش قیمت مسکن خبری نیست

اما در جایی دیگر حسام عقبایی، رئیس کمیسیون تخصصی املاک کشور، اظهار داشت: نرخ مسکن تا پایان سال با جهش قیمت همراه نخواهد شد.

وی اضافه کرد: قیمت خرید و فروش مسکن تا پایان آبان 10 درصد رشد کرد و تا پایان سال نیز همین رشد ادامه می یابد.

عقبایی اعلام کرد: رشد قیمت ها به مرور در حد کمتر از نرخ تورم ادامه می یابد.

اشتراک:

نظرات بسته اند