توقیف کالای غیر استاندارد در خراسان شمالی

0

راهنمای دریافت گواهینامه ایزو به شرکت ها و کسب و کارها کمک خواهد کرد تا کالاهایی استاندارد و مطابق با نیاز جامعه روانه بازار کنند و روز به روز بر کیفیت و اعتبار شرکت ها افزوده شود. وجود کالای غیر استاندارد در سطح بازار نه تنها دیدگاه مردم و مشتری را نسبت به همه اقلام منفی می کند بلکه باعث می شود تا شرکت های قاچاق و غیر استاندارد جای تولیدات معتبر را در بازار بگیرند.

خوشبختانه سازمان ملی استاندارد و تنظیم مقررات هموراه در تلاش هستند تا جلوی فعالیت ها غیر مجاز سازمان ها را بگیرند. به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان خراسان شمالی: 2 هزار و 227 قلم کالای غیر استاندارد از ابتدای سال از سطح بازار کشف و توقیف شد.

فهیمه مهمانواز، مدیرکل استاندارد استان خراسان شمالی با اعلام این خبر افزود که همزمان با اجرای طرح طاها «اجرای هماهنگ استاندارد اجباری» 34 بازرسی در سطح بازار های استان انجام شده که موجب جمع آوری کالاهای قاچاق شده است.

کالای غیر استاندارد

کالای غیر استاندارد

مهمانواز با اشاره به اینکه بازرسی ها و نظارت ها همواره انجام میشود، از شهروندان خواست تا در زمان خرید اقلام به دارا بودن نشان استاندارد توجه داشته باشند و در صورت نداشتن این نشان بر روی کالایی از خرید آن خودداری و به مسئولین گزارش دهند.

مهمانواز تعداد کل پروانه های کاربرد علامت استاندارد اجباری معتبر در استان را 87 مورد بیان و اظهارکرد: در سال جاری 15 پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری صادر و 12 پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری تمدید شد.

اگر همه مردم جامعه به کیفیت کالاها دقت کنند و قیمت های پایین محصولات تقلبی کسیرا وسوسه خرید نکند بی شک اینگونه فعالیت های سودجویانه و غیر مجاز خود به خود برچیده خواهند شد.

اشتراک:

نظرات بسته اند