توقیف خودرو تیبا با پلاک جعلی و هشدار به رانندگان متخلف

2

رانندگان متخلف بسیاری در معابر شهری وجود دارند که برای دور زدن پلیس راهنمایی رانندگی و خلافی خودرو دست به اقدامات غیر قانونی می زنند. در این راستا فرمانده ی نیروی انتظامی شهرستان فردیس با اعلام خبر توقیف یک خودوری متخلف در این شهرستان به رانندگان متخلف هشدار داد.

به گزارش سی اس وب به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، یک خودرو تیبا با پلاک جعلی در فردیس استان البرز توسط پلیس راهور شهرستان توقیف و روانه ی پارکینگ شد. همین موضوع بهانه ای شد تا سرهنگ جنتی در این خصوص هشدارهایی به رانندگان متخلف بدهد.

خلافی خودرو , پلاک مخدوش

خلافی خودرو , پلاک مخدوش

آنچه مسلم است هر روزه رانندگان هنجار شکن بسیاری هستند که برای فرار از خلافی خودرو و برگه های جریمه ی سنگین سعی می کنند در پلاک خودرو دست ببرند. روز گذشته نیز در این خصوص یک دستگاه خودروی سواری تیبا با پلاک جعلی دست نویس توسط پلیس راهور شهرستان فردیس توقیف و به پارکینگ منتقل شد .

به گفته ی فرمانده ی نیروی انتظامی شهرستان فردیس، این راننده ی متخلف و البته خلاق، پلاک کاغذی دست نویس شماره ی زوج، که مربوط به یک خودروی سوناتا در استان تهران بوده را در زمان ورود به محدوده ی طرح ترافیک تهران بر روی پلاک شماره ی فرد خودروی تیبای خود نصب و به راحتی وارد محدوده ی طرح ترافیک می شده است.

اما خلاقیت این راننده زمان زیادی دوام نیاورد و صبح روز گذشته خودرو ایشان توسط ماموران پلیس راهور فردیس متوقف و به پارکینگ منتقل شد و راننده ی خودرو نیز به مراجع قضایی معرفی شد.

در ادامه سرهنگ جنتی به رانندگانی که قصد دور زدن خلافی خودرو را دارند هشدار داد و گفت: هر نوع تغییر ارقام و مشخصات پلاک وسایل نقلیه ، به کار بردن پلاک تقلبی و تغییر پلاک جرم تلقی می شود و پلیس مطابق قانون با هرگونه دستکاری پلاک خوردو برخورد خواهد کرد. به گفته ی ایشان رانندگان مذکور علاوه بر جریمه و توقیف خودروشان، به مرجع قضایی معرفی می شوند.

ایشان همچنین از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده ی چنین پلاکهایی حتما آنرا به پلیس 110 اطلاع دهند .

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. عجب بابا دمش گرم. ولی از این کارا خیلی میشه و پلیسم اصلا متوجه نمیشه ایرانیا تو این کارا خیلی خلاقن

  2. ابوالفضل پایداری در

    خیلی خوبن اینا. بابای من یه دورانی با طناب یه چیزی الم کرده بود اون پشت به دوربین می رسید طناب رو می کشید یه پارچه میومد روی پلاک. بعد که رد می شد دوباره شل می کرد می رفت سر جاش. یه بساطی بود