توت فرنگی 10 دلاری در ژاپن

3

همیشه گرانترین قیمت ها مربوط به نایاب ترین چیزها هستند. اگر ژاپن رفتید و توت فرنگی سفید دیدید فکر خوردن آنرا نکنید چون هر کدام 10 دلار قیمت دارد!

در ژاپن نوعی توت فرنگی سفید وجود دارند که به جواهر سفید “White Jewel” شهرت یافته اند و از لحاظ قیمتی هم بسیار گران هستند. دلیل این قیمت بالا نایاب بودن آنها است.

چند سالی است که این میوه در ژاپن و توسط یک مزرعه دار به نام Yasuhito Teshima تولید می شود. در حال حاضر هم مزرعه ی او تنها جایی در جهان است که این توت فرنگی را تولید می کند. او برای سال ها اقدام به پرورش و پیوند زدن گونه های مختلف توت فرنگی کرده بود تا به توت فرنگی ای دست پیدا کند که علاوه بر بزرگ بودن، هم از بیرون و هم درون سفید باشد.

یکی از رازهای تولید این توت فرنگی های سفید، پرورش آن ها به دور از نور خورشید است. که این امر سبب می شود که تولید آنتوسیانین، ماده شیمیایی که باعث ایجاد رنگدانه ها در توت فرنگی می شود، در این میوه کمتر شود. ولی این مزرعه دار می گوید که حتی بعد از سال ها آزمون و خطا و آزمایش، نتیجه کار او هنوز فاصله زیادی تا عالی بودن دارد.

توت فرنگی 10 دلاری

توت فرنگی 10 دلاری

تنها ۱۰ درصد توت فرنگی های او سفید می شوند و تعداد کمی از آنها کاملاً سفید هستد. چراکه بیشتر این توت ها همچنان رگه هایی قرمز دارند و یا اینکه رنگ آن ها مایل به صورتی می شود. بنابراین وقتی تکنیک های صحیحی به کار گرفته شود، توت فرنگی های او حتی اگر هم در معرض آفتاب قرار بگیرند، باز هم قرمز نخواهند شد.

Teshima می گوید که توت فرنگی های او باید با سایر توت فرنگی های سفید موجود در ژاپن رقابت کند. ولی بر این عقیده است که توت های او هم سفیدتر و هم بزرگ تر از سایر توت های موجود در بازار هستند.

همانطور که می دانید، هرچیزی که خیلی خاص، نایاب، و تولید آن هم دشوار باشد، طبعاً قیمت خیلی بالایی هم خواهد داشت. این توت فرنگی های سفید هم مثالی عالی برای این قاعده هستند.

هریک از این توت فرنگی های سفید رنگ ۱۰ دلار قیمت دارند و بسته های خیلی کوچکی از آن هم به قیمت ۴۰ دلار فروخته می شود. با این اوصاف، مهم نیست چقدر پول داشته باشید و یا اینکه کجا زندگی می کنید، پرداخت این قیمت برای یک عدد توت فرنگی برای هرکسی خیلی گران است.

این مزرعه دار در مورد طعم میوه ی خود می گوید که طعم خیلی خاصی دارد. «شاید تاثیرگذاری طعم این توت فرنگی ها خیلی زیاد نباشند، اما حس عجیبی به شما می دهند و واقعاً خیلی خوشمزه هستند.» در واقع این جواهر سفید خیلی شیرین و پوسته آن خیلی نرم است. ولی آن را می خورید، برای اولین ثانیه ها طعم آن مثل آناناس است. ولی بعد از چند ثانیه این طعم از بین می رود و مانند یک شکلات شیرین می شود.

ولی جالب است بدانید که با این حال، این ها گران ترین توت فرنگی های موجود در ژاپن نیستند. نوعی دیگر از توت فرنگی در این کشور به فروش می رسد که هر عدد آن ها ۲۲ دلار قیمت دارند!

جواهر سفید

جواهر سفید

اشتراک:

3 دیدگاه

  1. علی شادیان در

    باحالنا، ولی ادم دلش نمیخواد امتحان کنه ،وقتی نامتعارفه. من که فک نکنم وسوسه شم