چطور بهترین قهوه ترک را با تجهیزات کار کرده کافی شاپ درست کنیم؟

0

اگر قصد راه اندازی کافی شاپ دارید، تصور نکنید تجهیزات کار کرده کافی شاپ تاثیری در کیفیت آماده سازی قهوه شما خواهد داشت. بهترین قهوه های ترک، قهوه فرانسه و… را می توان با همین تجهیزات کهنه یا کار کرده آماده ساخت. در واقع چیزی که اهمیت زیادی دارد، مهارت فردی ست که در آماده سازی و تهیه قهوه مهارت دارد.

شما می توانید با خرید تجهیزات کار کرده کافی شاپ در هزینه های اولیه راه اندازی خود صرفه جویی قابل توجهی به عمل آورده و این هزینه ها را در بخش خرید میز و صندلی کافی شاپ و یا دکوراسیون داخلی صرف نمایید.

تهیه قهوه در منزل

البته درست کردن قهوه در آشپزخانه منزل و در کافی شاپ و به صورت حرفه ای کاملا متفاوت است. اما با رعایت اصول تهیه قهوه در منزل نیز می توانید طعمی بسیار خوب و با عطر و بویی به دست بیاورید.

در اینجا به بهترین روش تهیه قهوه ترک می پردازیم. از این روش می توانید در آشپزخانه ی منزل خود نیز برای تهیه قهوه ترک استفاده نمایید.

 

تهیه قهوه ترک

تهیه قهوه ترک

 

چطور قهوه ترک درست کنیم؟

ایرانی ها بیشتر به نوشیدن قهوه ترک علاقه مند هستند و طعم این قهوه بیشتر به مزاج آن ها موافق می افتد.

بسته به این که قصد دارید قهوه ترک را برای چند نفر تهیه نمایید، به همان تعداد فنجان آب سرد احتیاج خواهد بود. این فنجان های آب سرد را داخل قهوه جوش ریخته و به ازای هر فنجان یک قاشق مرباخوری سرپر، پودر قهوه بریزید.

حالا به ازای هر قاشق قهوه، یک چهارم قاشق شکر اضافه نمایید. سپس این مخلوط را روی حرارت ملایم گاز قرار داده و مرتب و به آرامی هم بزنید. در صورتی که قهوه را هم نزنید، کف قهوه روی آن تشکیل خواهد شد. این موضوع کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. به محض آن که کف روی قهوه تشکیل شد، شعله را خاموش کرده و قهوه را سرو نمایید.

 

تهیه قهوه ترک

تهیه قهوه ترک

 

تهیه قهوه ترک با شیر

برای این که قهوه طعم بهتری گرفته و در ضمن از تلخی طبیعی آن کاسته شود، می توانید به جای آب از شیر استفاده کنید. در این حالت به جای همان میزان آبی که در قهوه جوش می ریزید، از شیر استفاده نمایید.

شما می توانید تا جایی که هنوز شیر نجوشیده و قل قل نکرده، به هم زدن شیر و قهوه ادامه دهید. در حالی که پس از جوشیدن شیر، تلخی طعم قهوه به داخل نوشیدنی اضافه شده و چیز زیاد جالبی از کار در نخواهد آمد.

کافئین موجود در قهوه بر عملکرد مغز تاثیرات مثبتی داشته است و سطح هشیاری را افزایش می دهد.

 

تهیه قهوه ترک

تهیه قهوه ترک

 

به علاوه قهوه موجب بهبود گردش خون در بدن شده و متابولیسم را افزایش می دهد. در حقیقت نوشیدن قهوه باعث می شود که بدن شما کالری بیشتری مصرف کرده و به تناسب اندام دلخواه خود نزدیک شوید. قهوه موجب تقویت ماهیچه های بدن شده و اگر به ضعف عمومی مبتلا باشد، این نوشیدنی موجب بهبود وضعیت ماهیچه هایتان خواهد شد.

قهوه موجب پیشگیری از سرطان کبد شده و ریسک ابتلا به سرطان روده و پروستات را نیز کاهش می دهد.

برخلاف چیزی که تصور می شود، قهوه احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 را نیز کم می کند.

با این همه نوشیدن قهوه بیش از دو بار در روز توصیه نمی شود و مصرف بالای کافئین می تواند مضراتی را برای بدن به همراه داشته باشد.

اشتراک:

نظرات بسته اند