خانه تکانی عید نوروز | پاک کردن دیوارها

0

در کنار برنامه ریزی برای خرید تور نوروز 98، می بایست خانه را برای آمدن بهار هم آماده کنید. اگر خانه تکانی عید نوروز 98 را آغاز کرده اید و نمیتوانید از شر لکه های روی دیوار گچی خانه تان خلاص شوید، ما را در این مطلب همراهی کنید، چرا که قصد داریم راه کار هایی را برای خلاص شدن از شر این لکه ها آموزش دهیم.

تمیز کردن دیوارهای خانه برای عید نوروز 98

برای تمیز کردن دیوارها، راه های مختلفی وجود دارد. برخی ها استفاده از بخار شور را پیشنهاد می کنند و برخی دیگر محلول های شوینده!
البته باید بگوییم که دیوارهای گچی، بدترین دیوارها برای تمیز شدن هستند، چرا که این دیوارها را نمیتوان به وسیله ی هر ماده ی شوینده و وسیله ای تمیز کرد، زیرا ممکن است لکه ها به جای آنکه از روی دیوار محو شوند، بزرگتر شوند و منظره ی بدتری را ایجاد کنند.

 

تمیز کردن دیوارهای خانه برای عید نوروز 98

تمیز کردن دیوارهای خانه برای عید نوروز 98

روشهای تمیز کردن دیوارهای گچی

دیوارهای رنگ نشده

ممکن است در برخی از قسمت های خانه، دیواری را داشته باشید که عاری از زنگ است و گچ روی دیوار خودنمایی می کند. برای تمیز کردن این دیوار، از مایع ظرفشویی استفاده کنید و به کمک اسکاچ محل مورد نظر را تمیز کنید. حتی می توانید از سمباده بهره بگیرید و کمی روی محل مورد نظر سمباده بکشید. راه دیگری نیز وجود دارد و آن استفاده از محلول جوش شیرین است که البته به اندازه ی دو روش قبل، خوب عمل نمی کند.

پاک کردن لکه های مداد

ممکن است در خانه ی شما کوچولویی شیطون وجود داشته باشد که هر از گاهی مایل باشد تا به جای دفتر نقاشی اش، دیوار را خط خطی کند. حال که عید کم کمک از راه می رسد باید فکری به حال این آثار هنری کودک خود کنید. برای پاک کردن لکه های مداد رنگی، از مقداری خمیر دندان کمک بگیرید و یک مسواک کهنه. روی مسواک مقداری خمیر دندان بمالید و به آرامی روی محل مورد نظر را تمیز کنید. همچنین می توانید مقداری جوش شیرین را با آب مخلو کنید و با پنبه مداد رنگی را از روی دیوار پاک کنید.

 

تمیز کردن دیوارهای خانه برای عید نوروز 98

تمیز کردن دیوارهای خانه برای عید نوروز 98

مداد سیاه را چگونه پاک کنیم؟

خیلی ساده است. یک پاک کن بیاورید و دیوار را با آن پاک کنید. اگر این روش پاسخگو نبوید باز به سراغ محلول جوش شیرین بروید. جوش شیرین را با مقداری آب مخلوط کنید و به کمک یک پارچه روی محلل مورد نظر بکشید. با این کار کمترین آسیب را به دیوار نمی رسد.

اگر لکه های روی دیوار از مداد شمعی بود چطور؟

همان طور که می دانید، مداد شمعی ها و پاستل ها روغنی اند به این راحتی ها پاک نمی شود. برای پاک کردن دیوار گچی از این لکه ها در خانه تکانی عید نوروز ، در ابتدا به کمک قاشق پلاستیکی خیلی آرام سطح رنگی را بتراشید. سپس مقداری جوش شیرین روی یک پارچه نم دار بریزید و به کمک آن، باقی مانده ی لکه ی مداد شمعی را پاک کنید. بعد اسفنجی مرطوب آورده و روی محدوده ی لکه ها بکشید تا تمیز شوند و در نهایت با حوله ی مرطوب پاک کنید.

خانه تکانی عید نوروز

خانه تکانی عید نوروز

خودکار را اینگونه از روی دیوار گچی پاک کنید

پاک کردن این لکه به دست الکل سفید، شدنی است. برای این کار، مقداری الکل سفید روی پنبه بریزید و دیوار را با آن پاک کنید. پنبه را روی لکه فشار دهید تا جوهر خودکار به خرد پنبه برود. دقت کنید که پنبه را روی لکه نکشید، چرا که لکه ی خودکار بیشتر پخش می وشد. در هر بار پاک کردن جوهر خودکار، از یک پنبه ی تمیز استفاده کنید.

جای تابلو روی دیوار گچی را اینگونه پاک کنید

جای تابلو را روی دیوار گچی با بخار شور تمیز کنید. اما اگر این وسیله را دم دست ندارید، مقداری شوینده استفاده کنید و آن را در آب گرم ریخته و با اسفنج رد تابلو را از روی دیوار پاک کنید.

با کمک این روش ها می توانید دیوار گچی خانه را برای خانه تکانی عید نوروز آماده کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند