تعرفه جدید دیتای اپراتورهای تلفن همراه

0

مدت ها بود که اخبار متعددی درباره ی هزینه ی دیتا و بسته های اینترنتی برای اپراتورهای موبایل و سرویس های مخابراتی در میان مردم شایع شده بود.

اما در تازه ترین اخبار منتشر شده اعلام شد که تعرفه دیتای اپراتورهای موبایل برای پیام‌رسان‌های داخلی یک سوم شده است.

تعرفه جدید دیتا اپراتورهای تلفن همراه

تعرفه جدید دیتا اپراتورهای تلفن همراه

بر اساس مصوبه ۲۵۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و در راستای حمایت و توسعه فعالیت پیام‌رسان‌های بومی، تعرفه دیتا برای بهره‌گیری از پیام‌رسان‌های داخلی  برای هر سه اپراتور موبایل کشور یک سوم تعرفه ترافیک بین‌الملل محاسبه خواهد شد.

بنا به گفته ی اپراتور همراه اول، این تغییرات برای این اپراتور از روز جعه 29 دی ماه آغاز شده است. همچنین رایتل امروز عنوان کرد که استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی را به یک سوم کاهش داده است. روابط عمومی ایرانسل نیز اکنون در گفتگو با دیجیاتو این موضوع را تایید کرد و خبر داد که در حال حاضر، تعرفه استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی برای کاربران یک سوم تعرفه بین‌المللی محاسبه می‌شود.

همچنین اکنون این سه اپراتور کشوری تائید کرده اند که برای 4 پیام رسان ”  گپ، آی گپ، بیسفون و سروش ” تعرفه ها کاهش یافته است. بر خلاف شایعاتی که به شدت گسترش پیدا کرده است، ” ویسپی ” در میان این پیام رسان های داخل، حضور ندارد.

ذکر این موارد در حالیست که تعرفه یک‌سوم، اولین حمایت از پیام‌رسان‌های بومی نیست. همچنین در هفته گذشته «سید ابوالحسن فیروزآبادی»، دبیر شورای عالی فضای مجازی خبر از اعطای وام 5 میلیارد تومانی بدون بهره برای‌ توسعه پیام‌رسان‌های بومی داده و گفته بود که 5 پیام رسان معتبر برای این امر در نظر گرفته شده‌اند که در آینده نام آنها ذکر خواهد شد.

چنانچه مایلید تا در هزینه های اینترنت و دیتای خود صرفه جویی کنید و کمی مدیریت داشته باشید، می توانید از نرم افزارهای فوق استفاده کنید و هزینه های مصرفی خود را به یک سوم کاهش دهید.

اشتراک:

نظرات بسته اند