تعداد 193 رستوران و اغذیه فروشی غیر بهداشتی تعطیل شدند

0

بازرسی همه ی رستوران ها و تعطیلی رستورانهای غیر بهداشتی در نوروز

 

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در طرح سلامت نوروزی گفت: از اول اسفند 95 تاکنون، 193 اغذیه فروشی متخلف و غیر بهداشتی تعطیل شد.

به گزارشhttp://csweb.ir/ و به نقل از ایسنا پیرحسین کولیوند روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: در بازرسی های بهداشتی که روز جمعه (چهارم فروردین) انجام شد هم 224 اغذیه فروشی و مرکز عمومی غیر بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و 37 مرکز متخلف دیگر تعطیل شد.
کولیوند گفت: 11 هزار و 739 بازرسی طی روز گذشته (جمعه) در ادامه بازرسی های بهداشتی از اماکن عمومی انجام شد که از این شمار بازرسی ها، 9 هزار و 21 مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی صورت گرفت که بازرسان از این تعداد بازرسی ، 11هزار و 345 کیلوگرم مواد غذایی فاسد را کشف کردند.
وی ادامه داد: ماموران وزارت بهداشت همچنین در اولین جمعه سال از هزار و 990 مکان عمومی شامل آرایشگاه، هتل و مرکز اقامتی و 248 مورد اماکن بین راهی بازدید کردند.
نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در طرح سلامت نوروزی خاطرنشان کرد: در این بازرسی ها به وضعیت آبرسانی 399 مورد از اماکن عمومی هم سرکشی شد ، کلرسنجی پنج هزار و 412 مرکز دیگر ، نمونه برداری میکروبی آب از سه هزار و 574 امکنه عمومی و نمونه برداری مواد غذایی از 2 هزار و 152 مرکز عمومی در روز جمعه چهارم فروردین در کشور انجام شد.
بر اساس گزارش وزارت بهداشت، رضا غلامی، مسئول برنامه نوروزی بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت نیز پیش از این اعلام کرده بود که از ابتدای اسفند تا پایان روز پنجشنبه، سوم فروردین در مجموع ، بازرسان بهداشت محیط وزارت بهداشت ، 940 هزار مورد بازرسی بهداشتی را در کشور انجام داده اند و در این بازدیدها، 14 هزار مرکز و مکان عمومی متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.
به گفته وی از ابتدای اسفند سال گذشته تاکنون برای 215 هزار تن از افراد در مشاغل و صنوف مختلف، کارت بهداشت صادر شده است.

اشتراک:

نظرات بسته اند