چطور کار ثابت را ترک کنیم و فریلنسر شویم؟

0

یک زمانی پیدا کردن شغل مناسب یکی از سخت ترین کارهای ممکن بود. اما امروزه یافتن کار با وجود سایتها و اپلیکیشنهای مختلف کاریابی که برخی بهترین سایت استخدام ایران هم محسوب می شوند، بسیار راحت و بدون دردسر شده است.

در این راه فقط کافی است در اینترنت واژه ی استخدام را جستجو کنید تا با سیلی از سایتها و آگهی های استخدام روبه رو شوید که پیدا کردن بهترین سایت استخدام ایران در میان آنها کمی سخت است. با این وجود اگر در برخی از آنها عضو شوید و چند روزی پی در پی موقعیتهای شغلی متناسب با تخصصتان را دنبال کنید، قطعا خیلی زود صاحب شغل می شوید.

در این میان سایتهایی هم وجود دارند که برای فریلنسرها راه اندازی شده اند. فریلنسر یعنی متخصصی که دوست ندارد هر روز در اداره و شرکت حاضر شود و ترجیح می دهد به صورت آزادانه کار کند.

اگر صاحب تخصصی هستید، نظیر طراحی و گرافیک، ترجمه زبانهای خارجی، طراحی سایت و نویسندگی سایت و بسیاری دیگر، قطعا آزادکاری یا فریلنسینگ مناسب شما است. پیش تر در خصوص فریلنسینگ و مزایا و معایب آن بسیار سخن گفته ایم. اما آنچه مهم است مزایای فریلنسر بودن آنقدر زیاد است که هر شخصی را وسوسه به این کار می کند.

برای فریلنسر شدن باید از سایتهایی که تخصصشان این کار است کمک بگیرید. در جراید و گاهی در بهترین سایت استخدام ایران ممکن است با موقعیتهای شغلی نظیر دورکاری روبه رو بشوید. این نوع موقعیتها هم نظیر کارمند ثابت بودن است با این تفاوت که از خانه کار می کنید.

اما فرق عمده ای که سایتهای فریلنسینگ نظیر پونیشا دارند در این است که شما پروژه ای کار دریافت می کنید و زمانبندی کار دست خودتان است. همچنین می توانید همزمان چندین پروژه ی دیگر هم دریافت کنید و پول زیادی را آخر ماه به جیب بزنید.

حال اگر به این سبک کاری علاقه پیدا کرده اید در تصویر اینفوگرافیک زیر به شما می گوییم چطور کار ثابتتان را ترک کنید و یک فریلنسر بشوید:

تصویر اینفوگرافیک روند فریلنسر شدن

تصویر اینفوگرافیک روند فریلنسر شدن

اشتراک:

نظرات بسته اند