ترویج حشره خواری در رستوران مکزیکی!

0

با بیشتر شدن انسان ها دست یابی به منابع غذایی محدودتر شده است تا جایی که برخی از کشورها مثل چین و هند به حشره خواری روی آورده اند که از نظر مردم بسیاری از کشورهای دیگر کار چندش آوری است.

امروز بسیاری با زیر بار رفتن قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی ، سعی دارند تا درآمد بیشتری از هزینه ها در رستوران به جیب بزنند و این می تواند به هرقیمتی باشد.

برای اطلاع از قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی کلیک کنید.

معمولا کشورهای جنوب شرق آسیا حشرات و موجودات عجیب دریایی را در رژیم غذایی خود دارند اما در مکزیک هم رستورانی با منوی عجیب حشرات دایر شده که در نوع خود خاص است.

در این رستوران غذاهایی همچون عقرب، جیرجیرک، ساس، اسکامول (لارو و شفیره مورچه)، تخم مورچه و میگوهای کوچک آب شیرین سرو می شود و این ها به لطف تجهیزات آشپزخانه صنعتی آماده می شوند.

از تجهیزات آشپزخانه صنعتی در این رستوران ، برای ترویج حشره خواری استفاده می شود.

رستورانی در مکزیکو سیتی حشرات را در فهرست غذا های خود قرار داده است. منوی این رستوران شامل غذا هایی است که ماده اصلی آن ها را حشراتی مانند عقرب، جیرجیرک، ساس، اسکامول (لارو و شفیره مورچه)، تخم مورچه و میگوهای کوچک آب شیرین تشکیل می دهند.

حشره خواری درمکزیک

حشره خواری در مکزیک

اگرچه به نظر می سد چینی ها نخستین کسانی باشند که به حشره خواری روی آورده اند اما بومیان باستانی قاره آمریکا هم از گذشته به مقوی بودن حشرات پی برده و از آنها تغذیه می کرده اند و این چنین غذاهایی برای مردم این کشور ها تازگی ندارد.

مکزیکی ها کنسرو عقرب را با سیر و نمک و خوراک مورچه را با کره طعم دار می کنند و منوهایی که در رستوران هایشان عرضه می شود جزو غذاهای باستانی آمریکای جنوبی محسوب می شود.

همچنین بعضی از بازارها و رستوران های مکزیکوسیتی به عرضه جیرجیرک، ساس، اسکامول (لارو و شفیره مورچه)، تخم مورچه و میگوهای کوچک آب شیرین می پردازند. حشره خواری از فرهنگ های بومی پیش از ورود اسپانیایی ها به آمریکای جنوبی است که این روزها با استقبال گردشگران مواجه شده است.

لازم به ذکر است؛ سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد چند سال پیش اعلام کرده بود استفاده خوراکی از حشرات می تواند از کمبود جهانی غذا در آینده جلوگیری کند. این رستوران با توجه به این مسئله تلاش می کند مردم را به خوردن حشرات عادت دهد.

اشتراک:

نظرات بسته اند