ترفند های آشپزی؛ نجات غذا از شوری یا شیرینی!

0

گاهی اوقات اگر هرچقدر هم حرفه ای باشید بر اثر سهل انگاری یا حواس پرتی غذا به واسطه استفاده بیش از اندازه یک طعم دهنده از مزه اصلی فاصله گرفته یا شور می شود و یا بی نمک!

برای خرید صندلی اپن کلیک کنید

ترفندهایی وجود دارد که در اینگونه مواقع به کمک آشپزها می آید. در ادامه می توانید با چندمورد از این فوت و فن های آشپزی آشنا شوید.

زمانی که غذا ترش می شود

زمانی که برر اثر اشتباهی غذایتان ترشتر از حد مجاز شد می توانید با افزودن جوش شیرین یا شکر از میزان ترشی آن بکاهید.

شیرینی بیش از اندازه غذا

غذاهایی که بیش اندازه شیرین می شوند را میتوان با افزودن کمی لیمو ترش یا سرکه به حالت عادی برگرداند. روغن زیتون و یا کره نیز میتواند از میزان شیرینی غذا بکاهد.

سبزیجات بیش از حد پخته

سبزیجاتی که بیش از حد پخته شده اند را می توانید به شکل پوره درآورده و به آنها کمی نمک، روغن زیتون و یا کره بزنید. همچنین سبزیجات پوره شده را می توان با کمی عصاره مرغ و کمی خامه، به صورت سوپ درآورد.

غذای ایرانی

غذای ایرانی

شوری بیش از حد غذا

طعم غذاهای شور شده را همه ما چشیده ایم و برای رفغع این مورد بهتر است آب بیشتری به غذا بیافزایید و یا از شکر کمک بگیرید. سیب زمینی پوست کنده نیز میتواند نجات بخش غذا در اینگونه مواقع باشد.

مواد غذایی گلوله شده

گاهی اوقات هنگام آماده سازی خمیر، مواد آن به صورت گلوله در می آید، برای برطرف کردن آن، می توانید گلوله خمیر را از الک بگذارنید و صاف کنید.

مرغ بیش از حد پخته

وقتی مرغ بیش از حد می پزد، می توانید آن را به ورقه های نازک برش زده و با روغن زیتون، ریحان، آویشن، ترخون و کمی نمک و فلفل مخلوط کنید. به مرغ، سس و سبزیجات سالاد زده و آن را به صورت سالاد مرغ مصرف کنید.

کاهو های کهنه

برای تازه شدن برگ کاهو میتوانید از آبلیمو و یا سرکه کمک بگیرید. کافیست مقداری از هرکدام را در ظرف آبی بریزید و سپس برگ کاهو را داخل آب قرار دهید بعد از 20 دقیقه خواهید دید که کاهو ها تازه شده اند و قابل خوردن هستند.

اشتراک:

نظرات بسته اند