ترفند رستوران ها برای فروش بیشتر

1

غذا خوردن در رستوران یا فست فود یکی از کارهایی است که برای ما ایرانی ها تبدیل به یک رسم شده است. معمولا در جشن تولد ها، جشن ازدواج و سایر جشن های خانوادگی یک پای ثابت ماجرا غذا خوردن در بیرون یا سفارش غذای آماده است.

رستوران ها و فست فودها نیز به این موضوع آگاهند و ترفند های متفاوتی برای فروش بیشتر به کار می برند. جدا از دکوراسیون محسور کننده که میز و صندلی رستورانی و تصاویر در و دیوار به وجود می آورند. یک نوع روانشناسی در منوی رستوران ها به کار می رود. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می کنیم.

1- عدم درج قیمت
رستوران ها معمولا در منوی خود قیمت نمی زنند. چون مشتری ها به محض دیدن قیمت ها از سفارش غذای مورد نظرشان پشیمان شده و ناخودآگاه به سراغ غذاهای ارزان تر می روند.

2- بازی با اعداد
تجربه ثابت کرده اگر غذای 12 هزار تومانی 11900 قیمت بخورد، فروش بیشتری خواهد داشت. نوشتن قیمت ها به صورت چند هزار و 900 تومان خیلی کارساز است. این راهکار برای سایر اصناف هم کاربرد زیادی دارد.

3- اسم های عجیب و غریب
استفاده از اسم های عجیب و غریب و لاتین بسیار معمول است. بسیاری از رستوران ها با انتخاب نام های سخت و پیچیده برای غذاهای خود حس کنجکاوی مشتری را برمی انگیزند. اسم های عجیب و غریب بسیاری از مشتری ها را ترغیب به امتحان غذاها می کند.

ترفند رستوران برای فروش بیشتر

ترفند رستوران برای فروش بیشتر

4- غذا در سایز خانواده
بسیاری از رستوران ها و به ویژه فست فودها غذاهای خود را در اندازه یک نفره، دو نفره و خانواده تعریف می کنند. غذاهایی که سایز خانوادگی دارند، شاید به زور دو نفر را سیر کنند، اما پول یک خانواده را از مشتری می گیرند!

5- موسیقی زنده یا لایت
استفاده از امکانات حاشیه ای چون موسیقی زنده یا لایت یکی از راهکارهای رستوران ها برای جذب مشتری است. بسیاری از مردم به خاطر موسیقی زنده به رستوران می روند و نه غذا.

6- بررسی الگوی خواندن افراد
بعضی از رستوران ها تا آنجا پیش می روند که الگوی خواندن منو را هم رصد می کنند. اینکه در لحظه اول چشم مشتری کدام قسمت را می بیند برای رستوران ها بسیار مهم است و به این ترتیب بهترین و سودآورترین غذاهایشان را آنجا می نویسند.

7- منوی محدود با قیمت بالا
بعضی از رستوران ها منوی متنوعی ندارند. آنها گزینه های محدودی در منوی خود قرار می دهند، اما قیمت شان بسیار گران است. مشتری ناخودآگاه به سراغ ارزان ترین غذا در آن منوی گران می رود. کاری که از نظر خودش بسیار هم منطقی است.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. البته به نمایش گذاشتن تصویر زیبایی از غذا نیز در کنار منوی باعث تحریک چشمی و نیز خرید ان خوراکی مورد علاقه خواهد بود