ترفندهای طراحی دکوراسیون خانه کوچک

0

زیباسازی یکی از کارهایی است که هر کسی دوست دارد در منزل خود آنرا به تمام معنا انجام دهد. از این رو دکوراسیون منزل یکی از اولویت ها هنگام چیدمان وسایل خانه است. یک دکوراتور حرفه ای باید دو عنصر زیبایی و راحتی را جوری با هم درآمیزد که بین هر دو اعتدال رعایت شود.

همیشه مرغ همسایه غاز است و فکر می کنیم اگر شخص دیگری منزل ما را بیاراید زیباتر می شود و روی توانایی هایمان حساب نمی کنیم. بهتر است گاهی ایده های خودتان را جسورانه اجرا کنید تا نتیجه اش را ببینید. در این نوشته چند نکته را که میتواند به چیدمان منزل کمک کند را یادآور می شویم.

فضای عمودی در خانه کوچک
استفاده از فضای عمودی در خانه های کوچک می تواند بسیار تاثیرگذار باشد و خانه را بزرگتر از آن چیزی که هست نشان دهد. اینکه تا حد امکان از فضای عمودی خانه بهره بگیرید و به سقف نزدیک شوید. میله پرده ها را در بالاترین حد ممکن نصب کنید. این کار باعث می شود تا پرده از بالا تا پایین زمین ادامه داشته باشد و سقف اتاق بلندتر دیده شود. لوستر را نیز درست در بالای فضای نشیمن نصب کنید تا جلب توجه کند.

نمایش پایه ها
همه چیز به خطای دید برمیگرد. همانطور که میدانید در فضاهای کوچک وسایلی که پایه های کلفت و حجیم دارند بزرگتر دیده می شوند. اما میزها یا مبلمان با پایه باریک و بلند فضا را بزرگتر جلوه می دهند. میزهایی که روزهای برای جلوی مبل موجود است، اصولا مکعب های حجیمی هستند که فضای زیادی از اتاق را اشغال می کنند. شما اگر خانه کوچک دارید، از میزی استفاده کنید که پایه دارد.

دکوراسیون خانه کوچک

برداشتن درها
در خانه های کوچک معمولا فشار بیشتری هب دسشویی و حمام می آید و تا جای امکان کوچک می شوند. معمولا این دو در کنار هم هستند و اگر دیوار بین آنها برداشته شود و به جای آن از یک حائل باریک استفاده شود به بزرگتر شدن فضا کمک می کند. حتی میتوانید هیچ جداکننده ای بین این دو قرار ندهید. اگر خیلی مقید هستید که به طور مثال، آب دوش حمام در فضای دستشویی پاشیده نشود، از دیوار شیشه ای استفاده کنید. یا پرده مخصوص حمام نصب کنید و در مواقع غیرلازم، آن را کنار بکشید تا فضا خیلی کوچک دیده نشود.

تغییر پذیر بودن
در خانه های کوچک بهترین کار استفاده از وسایل تغییرپذیر است. وسایلی که چند هویت جداگانه داشته باشند. به طور مثال، از میزی برای جلوی مبل استفاده کنید که پایه های تاشو داشته باشد و بتوان آن را بلند و به عنوان میزناهارخوری استفاده کرد. یا مبلمان تاشو که می توان از آنها به عنوان تخت مهمان کمک گرفت.

استفاده از همه فضاها
برای اینکه همه وسایل خود را در جایی مرتب و منظم قرار دهید و هر چیزی جای مخصوص خود را داشته باشد، از تاقچه های دیواری یا کابینت های تزئینی داخل اتاق کمک بگیرید.

اشتراک:

نظرات بسته اند