تحکیم روابط استاندارد ایران و روسیه

0

رقابت در میادین جهانی مستلزم همگام سازیی زیرساخت و تولیدات با استاندارد های بین المللی و جهانی است. استاندارد های ملی و اخذ انواع گواهینامه ایزو به همین منظور تدوین و توصیه شده اند. مشتری ها همواره دنبال کیفیت بوده اند و رمز موفقیت یک صنعت نیز همین است!

در این راستا مقامات ایرانی با هیاتی تجاری از روسیه دیدار کردند. هیات بلندپایه تجاری و استانداردسازی روسیه، با حضور در سازمان ملی استاندارد ایران با رییس و مسئولان سازمان ملی استاندارد ایران و نمایندگانی از اتاق بازرگانی و سازمان توسعه تجارت دیدار و بر گسترش همکاری های منطقه ای تاکید کردند.

نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در این نشست که با هدف توسعه روابط تجاری بین دو کشور صورت گرفت به امضای تفاهم نامه بین استاندارد ایران و روسیه در حضور روسای جمهور دو کشور اشاره کرد و گفت: امیدوارم این دیدارها سرآغاز برنامه های اجرایی تفاهم نامه ایران و روسیه باشد.

پیروزبخت، با بیان انیکه در تفاهم نامه مذکور بر تبادل استانداردهای مشترک در توسعه روابط تجاری تاکید شده است افزود: برای صادرات کالا لازم است قوانین و مقررات استانداردی کشور مقصد ملاک عمل قرار گیرد.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران در مورد امضای تفاهم نامه سازمان ملی استاندارد ایران با اتحادیه اوراسیا ابراز امیدواری کرد: از آنجایی که با بیشتر کشورهای عضو اوراسیا قرارداد همکاری داریم، امضای تفاهم نامه با اتحادیه اوراسیا می تواند همکاری چندجانبه با این اتحادیه راگسترش و ارتقا دهد.

همکاری استاندارد ایران و روسیه

در این نشست، ابرامف، رییس استاندارد روسیه با اشاره به روابط دو کشور ایران و روسیه خواستار تحکیم روابط بین دو کشور شد و اظهار داشت: سفر ما به جمهوری اسلامی ایران همزمان با سفر رییس جمهور روسیه به ایران شده که این اتفاق را به فال نیک می گیریم چرا که ما را ملزم می کند تا دستور کار این سفر مهمتر و با ارتباط کاری نزدیکتر باشد.

وی جهت گیری برای همکاری و روابط نزدیک در زمینه استاندارد به ویژه مترولوژی را از مهمترین اهداف این سفر عنوان کرد و گفت: همکاری در زمینه استاندارد، اطمینان خاطر را برای تجار ایرانی و روسی به دنبال خواهد داشت.

رییس استاندارد روسیه، استانداردهای مشترک را عاملی برای ایجاد رویکرد مشترک تجاری و افزایش حجم مبادلات دو کشور دانست و افزود: علاقمند به تبادل اطلاعات در خصوص استانداردها، آموزش ، مترولوژی و سایر فعالیت ها با سازمان ملی استاندارد ایران هستیم.

اشتراک:

نظرات بسته اند