تحلیل ها در مورد بازی ایران – اسپانیا در جام جهانی

4

امروز 30 ام خرداد 97 ملی پوشان کشورمان در رقابت های جام جهانی 2018 روسیه به مصاف تیم پر قدرت اسپانیا می روند. این دیدار به وقت تهران ساعت 22:30 دقیقه در شهر کازان روسیه انجام میگیرد.

حدود 10 ساعت به برگزاری این دیدار تاریخی مانده و گمانه زنی ها درباره بازی ایران و اسپانیا شروع شده. است. چهره های سرشناس فوتبال در مورد این بازی ابراز نظر کرده اند که در ادامه برخی از آنها را خواهید خواند.

آس: ایران مقابل اسپانیا یک دژ خواهد ساخت

نشریه اسپانیایی آس به تحلیل بازی تیم ملی این کشور برابر ایران و مشکلاتی که ماتادورها مقابل شاگردان کی روش خواهند داشت پرداخت.

آس در ابتدا به آمار بازی ایران و مراکش در دور نخست که در آن ایران با تنها 35 درصد تملک توپ، بدون حتی یک شوت به سمت چارچوب در نیمه دوم، به لطف گل به خودی بازیکن حریف، پیروز شد اشاره کرده و در ادامه می نویسد:

تیم ملی اسپانیا با ایرانی مواجه می شود که در کمال تعجب صدرنشین گروه B است. این تیم آسیایی در آخرین دقایق بازی اش مقابل مراکش، با گل به خودی بازیکن حریف، شکست را به این تیم تحمیل کرد و به خاطر تساوی پرتغال و اسپانیا صدرنشین گروه شد. تیمی که کارلوس کی روش هدایت آن را برعهده دارد، بازی اش بر پایه یک سیستم دفاعی استوار است. بدون نمایشی خاص در خط حمله و بدون بازیکنانی هنرمند. در ایران امیدها به سیستم دفاعی کی روش است که در تجمع بازیکنان در خط دفاعی به منظور جلوگیری از دریافت گل و در عین حال داشتن نیم نگاهی به موقعیت های گلزنی با ضدحملات است.

نشریه آس در ادامه با بررسی آمار انفرادی عملکرد بازیکنان ایران و شمار پاس های این تیم در قیاس با آمار انفرادی بازیکنان اسپانیا در مصاف با پرتغال، سبک بازی دو تیم را کاملاً متناقض توصیف و یک بازی دفاعی دیگر را از سوی ایران مقابل ماتادورها پیش بینی می کند.

تیم ملی ایران

تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه

ابراهیمی: با تمام انرژی به مصاف اسپانیا و پرتغال می رویم

امید ابراهیمی در گفت و گو با سایت FIFA درباره دو دیدار آینده تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل اسپانیا و پرتغال در جام جهانی 2018 روسیه اظهار داشت: دو بازی باقیمانده ما خیلی سخت است، برای اینکه دو تیم خوب دنیا در گروه مان هستند. به اینجا (جام جهانی) آمده ایم تا سربلند باشیم و تا لحظه آخر تمام چیزی که در وجودمان است برای مردم مان و پرچم مان بگذاریم.

پرتغال و اسپانیا تیم های خوبی هستند، اما ما از قبل بازنده نیستیم. تلاش مان برای رسیدن به موفقیت است، با تمام انرژی جلو می رویم تا در دو بازی آینده موفق باشیم و به هدف مان برسیم.

ورمزیار: مقابل اسپانیا باید محتاطانه عمل کنیم

صادق ورمزیار بازیکن پیشین تیم ملی تصریح کرد: باید برابر اسپانیا هوشیارانه بازی کنیم؛ نه عقب نشینی کامل کنیم و نه کاملا رو به جلو بازی کنیم بلکه باید محتاطانه عمل کنیم ولی خونسردی و آرامش خود را حفظ کنیم.

به اعتقاد من شرایط تیم ملی بعد از برد مقابل مراکش خوب است، آنها از لحاظ روحی و روانی در وضعیت خوبی قرار دارند و امیدوارم بتوانند یک بازی خوب مقابل اسپانیا به نمایش بگذارند.

مقابل تیمی بازی داریم که در زدن ضربات نهایی دقت بسیاری دارد و اجازه نمی دهد موقعیت هایش به سادگی از دست برود باید مدافعان ما اجازه حرکت به مهاجمان اسپانیا را ندهند و هافبک ها با تخریب بازیکنان اسپانیا مانع ارسال پاس های دقیق به مهاجمان این تیم شوند.

ورمزیار تاکید کرد: تفاوت های اسپانیا و مراکش زیاد است. آنها در ارسال توپ، سرعت بازی و حفظ توپ اختلاف های بسیاری با مراکش دارند و قطعا کی روش با آنالیزی که از این تیم کرده نکات لازم را به بازیکنان گوشزد کرده است.

بازیکن پیشین تیم ملی در پایان و در پاسخ به این پرسش که چه نتیجه ای مقابل اسپانیا کسب خواهیم کرد، گفت: پیش بینی این دیدار بسیار سخت است چون اسپانیا یک تیم بزرگ و صاحب نام است اما من هم مثل همه ایرانی ها امیدوارم تیم ما با ارائه یک بازی خوب به یک امتیاز دست پیدا کند.

اشتراک:

4 دیدگاه

  1. بازی رو باختیم ولی اصلا قیافه ی تیم ما شبیه بازنده ها نبود. عالی بازی کردین بچه ها