تحلیل مستقیم کتاب بیشعوری

0

اگر کتاب بیشعوری را هنوز نخوانده اید، توصیه می کنیم همین حالا این نسبت به دانلود کتاب بیشعوری اقدام کرده و در اولین فرصت آن را مطالعه کنید.

تصویری که روی این کتاب مشاهده می کنید، نقاشی معروف جیغ اثر ادوارد مونک نقاش مشهور نروژی ست.

شاید اسم کتاب بیشعوری ابتدا چندان خوشایند به نظر نرسد، اما چیزی که باید به آن توجه کنید مفهوم کلمه است نه شکل توهین آمیز آن.

دانلود کتاب بیشعوری

دانلود کتاب بیشعوری

این کتاب اگر چه در ابتدا یک کتاب طنز به نظر می رسد اما در واقع به هیچ وجه برای خنداندن خواننده ها نوشته نشده است و هنگام خواندن آن افکار خنده دار را باید کنار گذاشته و به عمق مطالبی که خاویر کرمنت قصد دارد توجهتان را به آن جلب کند، دقت کنید.

در این کتاب بیشعورها به چهار گروه تقسیم شده اند؛ بیشعورهای عصر قدیم و جدید، بیشعوری مدنی، بیشعوری تجاری و بیشعوری مقدس مآب.

کتاب پر از مثال های بیشعوری های متفاوت است. به طور نمونه بیشعورهایی که برای باکلاس به نظر رسیدن ممکن است تظاهر کنند انگلیسی را از فارسی بهتر صحبت می کنند!!!

یا اشخاصی که برای سال ها به تدریس اصول موفقیت و کسب ثروت مشغولند، اما خود ذره ای از این علم بهره نبرده اند.

خصوصیات بیشعورها

کرمنت معتقد است که افراد بیشعور به خود حق می دهند همه را سرکوب کنند، بی آن که به کسی اجازه دهند خود آن ها را مورد پرسش قرار دهند.

بیشعورها نسبت به همه چیز یک حالت تهاجمی دارند، هنگام بیدار شدن، زمانی که از آن ها انتقاد می شود و…

بیشعورها هیچ وقت در صف نمی ایستند. هرگز خواهش نمی کنند. همواره در حال دستور دادن هستند. هیچ گاه در هیچ اموری تحقیق نمی کنند.

افراد بیشعور به شدت دروغگو هستند و بر دروغگویی خود نیز اصرار دارند و بی آن که ذره ای احساس بدی داشته باشند، تا پای جان از دروغ خود دفاع خواهند کرد.

بیشعورها خوب به شما گوش میدهند تا نقاط ضعف شما را شناسایی و در زمان مناسب از آن سوء استفاده کنند.

افرادی که ردای بیشعوری را بر تن کرده اند، زود فرسوده و رفته رفته متقاعد می شوند شاید راه بهتری برای ادامه زندگی شان وجود داشته باشد. این افراد البته همیشه از اعتماد به نفس بسیار زیادی برخوردار هستند، زیرا در هیچ موقعیتی ولو بالاترین تقصیر را به گردن داشته باشند، خود را مبری از هر تقصیر و گناهی می دانند.

اشتراک:

نظرات بسته اند