تجهیزات فست فود | دستگاه مرینیتور

0

یکی از تجهیزات ضروری فست فود که به جرات می توان گفت بدون آن کار آشپزخانه ناقص پیش خواهد رفت، دستگاه مرینیتور است.

دستگاه مرینیتور را می توانید از برندهای Quality، ITM و Hypertech خریداری نمایید.

از دستگاه مرینیتور برای طعم دار کردن تکه ها مرغ و گوشت استفاده می شود. توجه داشته باشید که به هیچ وجه قرار نیست در فست فود مرغ و گوشت با طعم های یکنواخت و شبیه به آن چه در دیگر رستوران ها سرو می شود، باشد. به همین دلیل هر رستوران و فست فودی فرمول مخصوص به خود را داشته و سرآشپز سس مخصوص و ویژه ای برای طعم دار کردن مرغ و گوشت تهیه می کند. این سس به همراه تکه های مرغ یا گوشت داخل مرینیتور قرار داده شده و با روشن کردن دستگاه، مرینیتور شروع به مرینیت کردن یا افزودن همراه با حرکت دورانی سس با تکه های مرغ یا گوشت می نماید.

مرینیتور به نحوی سس و مواد افزودنی را به بافت داخلی مرغ می رساند، که طعمی بی نظیر و عالی از آن خواهید داشت.

 

تجهیزات آشپزخانه فست فود | دستگاه مرینیتور

تجهیزات آشپزخانه فست فود | دستگاه مرینیتور

دستگاه مرینیتور چطور کار می کند؟

دستگاه مرینیتور به این شکل کار می کند که مسئول یا کاربر تکه های مرغ یا گوشت را داخل آن ریخته و سس و مواد طعم دهنده به آن اضافه می شوند. سپس درب مرینیتور بسته شده و شلنگ وکیوم به آن متصل می شود.

کاربر حالا باید دکمه ی سیاه رنگ را نگاه داشته و فرصت دهد تا تمام هوای داخل دستگاه و مخزن نگهداری گوشت و مرغ خالی شده و خونابه ها و بوی ناخوشایند خارج شود.

حالا شلنگ وکیوم را از دستگاه جدا کرده و ورودی را با پوشش مسدود می کنیم. سپس دستگاه را روشن کرده و عملیات مرینیت آغاز خواهند شد.

با حرکت دورانی دستگاه مرینیتور سس و مواد افزودنی به خوبی با گوشت و مرغ آمیخته شده و طعم فوق العاده ای دریافت خواهید کرد.

اشتراک:

نظرات بسته اند