تجهیزات آشپزخانه رستوران| دیگ خورشت پز

0

زمانی که برای خرید تجهیزات آشپزخانه رستوران و راه اندازی آشپزخانه رستوران به فهرست ملزومات رستورانی مراجعه می کنید، برخی از تجهیزات ضروری هستند.

یکی از تجهیزاتی که حتما باید در آشپزخانه ی رستوران قرار دهید، دیگ خورشت پز می باشد. مگر این که در منوی رستورانی شما هیچ خبری از انواع خورشت ها نباشد.

دیگ خورشت پز با داشتن چندین لایه عایق و حفظ حرارت و مواد مغذی موجود در خورشت ها، طعمی عالی و کیفیتی بالا به دست می دهد. آتشکده ی دیگ های خورشت پز صنعتی به صورت مستقیم عمل کرده و به همین علت زمان پخت خورشت در این دیگ ها بسیار کوتاه تر از روش های پخت معمولی خواهد بود.

شیر ورودی آب، اگزوز خروجی، درب لولایی چند لایه، شیر تخلیه، چند لایه عایق و… از ویژگی های دیگ های خورشت پز صنعتی هستند.

 

تجهیزات آشپزخانه رستوران | دیگ خورشت پز

تجهیزات آشپزخانه رستوران | دیگ خورشت پز

ایمنی دیگ خورشت پز صنعتی

دیگ های خورشت پز صنعتی با حرارت مستقیم کار می کنند و به همین دلیل حرارت داخل دیگ بالا رفته و روند پخت به سرعت صورت می گیرد. با توجه به این موضوع مساله ی ایمنی دیگ خورشت پز اهمیت زیادی پیدا می کند. سوپاپ اطمینانی که روی درب دیگ خورشت پز صنعتی قرار گرفته، فشار داخل دیگ را تنظیم کرده و هنگام استفاده از آن می توانید نسبت به ایمنی اطمینان داشته باشید.

البته همیشه باید نسبت به سلامت لاستیک های درب دیگ خورشت پز صنعتی و سوپاپ اطمینان دقت کنید و هر هفته عملکرد درست آن ها را چک نمایید.

 

شیر تخلیه دیگ خورشت پز

از دیگر نکات ایمنی دیگ خورشت پز صنعتی شیر تخلیه ی آن می باشد که پس از پخت خورشت بدون دخالت انسانی می توان خورشت را تخلیه کرد.

توجه داشته باشید که اگر قرار باشد خورشت پخته شده و در حال جوشیدن را در آن حجم از دیگ بیرون بیاوریم، احتمال خطر و به خصوص سوختگی کارکنان فوق العاده بالا می باشد. به همین دلیل تعبیه ی شیر تخلیه اتوماتیک در دیگ های خورشت پز این مساله را به سهولت رفع می نماید.

دیگ های خورشت پز صنعتی در ابعاد و ظرفیت های گوناگون عرضه شده و به فروش می رسند و شما باید با توجه به ظرفیت رستوران خود و حجمی از خورشت که در روز قصد پختن آن را دارید، نسبت به خرید این وسیله اقدام نمایید.

در ضمن به تناسب خورشت های متنوعی که در آیتم های منوی رستوران شما جای دارند، می باید تعداد دیگ های خورشت پز خود را افزایش دهید.

در آدرس زیر می توانید اطلاعات بیشتری در خصوص دیگ های خورشت پز به دست بیاورید:

اشتراک:

نظرات بسته اند