تاریخچه ی به وجود آمدن همبرگر

0

همبرگر محبوب ترین ساندویچ و غذای فست فود در کل دنیا است. آیا می دانستید که همبرگر غذای ملی در ایالات متحده به حساب می آید؟ آیا تا به حال تاریخچه ی به وجود آمدن این ساندویچ بی نظیر و خوشمزه را شنیده اید؟ آیا می دانید که تاریخچه ی آن به کدام کشور و چه زمانی باز می گردد؟ آیا می دانستید افراد زیادی دردنیا معتقدند که همبرگر اصالتا مربوط به شهر هامبورگ آلمان است و به همین جهت آن را همبرگر می نامند؟ در ادامه ی این مطلب قصد داریم تاریخچه ی ساندویچ همبرگر را ذکر نماییم و سفری به دنیای خوش طعم همبرگر با یکدیگر داشته باشیم. با ما همراه باشید.

همبرگر چیست؟

همبرگر، بیف برگر و یا برگر اسم هایی ست که در دنیا به این غذای خوشمزه نسبت می دهند. همبرگر نوعی ساندویچ است که در آن یک تکه گوشت چرخ کرده را بین تکه های نان گرد قرار می دهند. گوشت چرخ کرده می تواند در ماهیتابه سرخ شود و یا اینکه روی آتش گریل و کباب شود. این غذا همراه با کاهو، گوجه، خیارشور، پیاز، پنیر یا فلفل سرو می شود. برای خوشمزه تر شدن آن از سس هایی مثل خردل، مایونز، کچاپ و … استفاده می شود. اگر قصد راه اندازی فست فود دارید پیشنهاد می کنیم که سس های متنوعی برای ساندویچ های همبرگر تهیه کنید.
بهتر است بدانید که با توجه به این که چه ماده ای در همبرگر استفاده شده باشد انواع مختلفی نظیر چیزبرگر، ماشروم برگر و … به وجود می آید. توجه داشته باشید که اصطلاح برگر به تکه گوشتی گفته می شود که در این ساندویچ استفاده می شود. آیا می دانستید که در انواع گیاهی این غذا از سبزیجات استفاده می شود؟

همبرگر

همبرگر

تاریخچه ی همبرگر

باید بدانید که روایات زیادی در خصوص گذشته ی همبرگر وجود دارد که هیچ یک قطعی و درست نیست. تاریخ نویس ها اعتقاد دارند که قدمت مصرف گوشت چرخ کرده به سوار کار های مغول باز می گردد و در قرن ۱۳ این غذا راه خود را به سوی روسیه باز کرد و به استیک تاتار مشهور شد. از راه تجارت و مبادله هایی که از طریق دریای بالتیک انجام می شد این شیوه ی مصرف گوشت چرخ کرده ی خام به شهر هامبورگ آلمان دست پیدا کرد. آلمانی ها با اجرای برخی تغییرات در این غذا مثل سرخ کردن و یا اضافه کردن سوسیس به آن غذایی معروف و محبوب برای خود تهیه دیدند و تا قرن ۱۷ این غذا از محبوبیت خاصی در آلمان برخوردار بود. با این حال اولین سند و نوشته در مورد ساندویچ همبرگر به کتاب آشپزی «هنر آشپزی جامع و کامل نوشته حنا گلاس بر می گردد که در سال ۱۷۶۳ منتشر شده است. در کتاب ذکر شده از سوسیس همبرگر دودی صحبت به میان می آید که از گوشت گاو به دست می آید و با نمک، فلفل، میخک، جوز هندی، سیر و … طعم می گیرد. در سال ۱۸۰۲ در دیکشنری انگلیسی آکسفورد کلمه ی استیک هامبورگ یا همبرگر را اضافه کردند که از تکه ای گوشت همراه با ادویه و دودی شده همراه با پیاز و دو تکه نان درست می شد.
جالب است بدانید که غذا های دودی و نمکی برای کسانی مثل دریا نوردان و مسافر هایی که مدت طولانی را در کشتی و در سفر بودند مناسب بود. به همین جهت در قرن ۱۸ هامبورگ راه خود را به وسیله ی دریا به سرتاسر آتلانتیک باز کرد. کشتی هایی که در مسیر هامبورگ و آمریکا رفت و آمد می کردند هزاران مهاجر آلمانی و هامبورگی را به آمریکا رساندند. به همین ترتیب گوشت های هامبورگی در نیویورک نیز رواج پیدا کرد و در رستوران ها ساندویچ های همبرگر و یا استیک هامبورگی سرو می کردند. آیا می دانستید آلمانی ها به این غذا همبرگر نمی گفتند و آن را به اسم های فریکادل و بولت می شناختند؟

همچنین بخوانید: تاثیر فست فود روی مغز و ارتباط آن با افسردگی!


ساندویچ همبرگر، خلاقیت آمریکا

طی چه اتفاق هایی استیک هامبورگی بین دو تکه نان قرار گرفت و مخلفاتی مثل سبزیجات و … کنار آن آمدند. داستان های عجیب زیادی در این مورد به گوش رسیده است. بر اساس کتابخانه کنگره، لوئیس لانچ در نیو هِون کنتیکت برای اولین بار در سال ۱۸۹۵ استیک همبرگر را لای دو تکه نان قرار داده است. داستان دیگر می گوید که تاریخچه ساندویچ همبرگر به یک دهه قبل و ویسکونسین بر می گردد. روایت دیگری هم بر این باور است که در سال ۱۸۸۵ یک رستوران که فروش زیادی نداشت برای افزایش مشتری ابتکار عمل به خرج داد و استیک گوشت را لای دو تکه نان قرار دارد تا غذایی قابل حمل و فوری باشد. هر کسی که این ساندویچ را اختراع کرد تنها موجب محبوبیت و جهانی شدن آن شد. نکته ی جالب توجه این است که این ساندویچ در سال ۱۹۰۴ به صورت کاملا رسمی در نمایشگاه جهانی سنت لوئیس ارائه داده شد و در سال ۱۹۱۶ والتر اندرسون سر آشپز کانزاسی نان ویژه این ساندویچ را تولید کرد. . ۵ سال بعد این سرآشپز رستوران وایت کاسل را افتتاح کرد و به این ترتیب اولین رستوران زنجیره ای ویژه برگر و ساندویچ همبرگر در دنیا به وجود آمد!

همبرگر

همبرگر

محبوبیت جهانی ساندویچ همبرگر

پس از گذشت یک قرن ساندویچ همبرگر در کل کشور های دنیا سرو شد. رستوران های زنجیره ای مک دونالد نیز به سرو این ساندویچ می پردازد. تنها در ایالات متحده سالانه حدود ۵۰ میلیارد برگر مصرف می شود؛ به عبارتی هر فرد آمریکایی به طور میانگین در هفته ۳ ساندویچ همبرگر می خورد.

اشتراک:

نظرات بسته اند