تاثیر رنگ ها در کاهش و افزایش اشتها

0

اگر شما نیز قصد راه اندازی کافی شاپ را داید, بهتر است پیش از اقدام به این کار اطلاعاتی در زمینه تاثیر رنگ های میز و صندلی کافی شاپی در احساس مشتری ها کسب نمایید. در ادامه ی این مطلب به نقش رنگ ها در رستوران ها و کافی شاپ ها می پردازیم. با ما همراه باشید.

آبی و بنفش:

جالب است بدانید که رنگ آبی و بنفش و خانواده ی آن ها موجب از بین رفتن اشتها می شود. با دیدن رنگ آبی و بنفش به صورت کاملا ناخودآگاه ذهن شما به سمت سموم بدن می رود و نیاز به دفع آن ها می رود و بعد از آن تنها احساس تشنگی خواهید داشت و حس گرسنگی از بین می رود. در رستوران های چینی و اکثر رستوران های معروف تم رنگ رستورانشان آبی و بنفش و از خانواده ی آن هاست. علت ای عمل کاملا واضح است, لقمه های کوچک سوشی و غذاهایی که با یک گاز کوچک تمام می شوند. در این حالت زود سیر شدن مزیت به حساب می آید. در صورتی که می خواهید مشتریان گرسنه و با اشتهای زیاد داشته باشید استفاده از رنگ های آبی و بنفش را کلا فراموش کنید.

زرد و نارنجی:

اگر کافی شاپ و رستوران شما دارای رنگ های زرد و نارنجی باشد, می توانید کار های جادویی انجام دهید. مشتری با وارد شدن به یک فضای زرد و نارنجی با احساس گناه کمتری مقدار زیادی غذا سفارش می دهد, پس از آن با حس خاصی میل به ترک زودتر رستوران خواهد داشت. یک رستوران دار و یک صاحب کافی شاپ دقیقا همین را می خواهد. مشتری غذای زیاد سفارش دهد و سریعا رستوران را ترک کند تا مشتری های دیگر نیز فضا برای نشستن و خوردن غذا داشته باشند. رنگ زرد باعث می شود مردم تمایل کمتری برای ماندن در آن فضا داشته باشند. رنگ زرد باعث می شود احساس شادی و میل به لذت بردن بیشتر در افراد بیدار شود و احساس عذاب وجدان کم تری در فرد برای خوردن بستنی, شیرینی و فست فود در آن ها به وجود آید.
ترکیب رنگ های سبز و نارنجی نیز حسی شاد در مشتری ها ایجاد می کند. رستوران هایی که غذا های گیاهی سرو می کنند, بیشتر از این ترکیب رنگ استفاده می کنند.

میزو صندلی کافی شاپی

میزو صندلی کافی شاپی

سبز و قهوه ای:

رستوران ها و کافی شاپ هایی که تم سبز و قهوه ای دارد, باعث ایجاد آرامش در افراد می شود و حس خوردن غذای تازه و سالم را در مشتری ها بیدار می کند. مشتری های رستوران های با تم سبز و قهوه ای اکثرا در کمال آرامش غذای خود را میل می کنند و از فضای دلچسب رستوران لذت می برند.

قرمز:

رنگ قرمز بهترین رنگ برای تحریک اشتهاست. بسیاری از رستوران داران برای جلب بیشتر مشتری از رنگ قرمز در سر در رستوران خود استفاده می کنند. میز ها و دیوار های قرمز رنگ موجب بالا رفتن اشتها می شود, شمارا وادار می کند غذای زیاد سفارش دهید و آن را در کسری از ثانیه ببلعید.

اشتراک:

نظرات بسته اند