تاثیر رنگ ها در راه اندازی رستوران کوچک

3

یکی از مواردی که در راه اندازی رستوران بسیار مهم است، انتخاب رنگ است. رنگ ها به دلیل ویژگی هایی که دارند می توانند در دکوراسیون داخلی رستوران و هر فضای دیگری نقش مهمی بازی کند.
رنگ ها در فضا بسیار تاثیرگذارند و با ایجاد تاثیرات بصری به کوچک یا بزرگ تر نشان دادن محیط، کمک شایانی می کند. کسانی که به دنبال راه اندازی رستوران هستند، می توانند از ویژگی رنگ ها کمک بسیاری بگیرند و بسته به سلیقه ی خود و تاثیر آن ها، نسبت به انتخاب رنگ، با وسواس بیشتری عمل کنند.

تاثیر رنگ ها در راه اندازی رستوران کوچک

تاثیر رنگ ها در راه اندازی رستوران کوچک

تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی رستوران

برای اینکه به بهترین شکل بتوانید از تاثیر رنگ ها در فضا استفاده کنید، لازم است که به نکات زیر دقت کنید:

رنگ های مات در فضا

در راه اندازی رستوران، در انتخاب رنگ های مات در فضا دقت کنید. رنگ های مات می تواند فضا را کوچک تر نشان دهد در صورتی که رنگ های شفاف و براق فضا را بزرگ تر نشان می دهد. پس اگر می خواهید فضا را بزرگ نشان دهید به فکر استقاده از رنگ های روشن و براق در زمینه باشید.

استفاده از رنگ های تک در فضاهای کوچک

اگر فضای کوچکی در اختیار دارید، حتی استفاده از تک رنگ های تیره نسبت به ترکیب 2 یا چند رنگ فضا، بیشتر فضا را بزرگ نشان می دهد. پس در استفاده از یک رنگ در فضا بهره ببرید.

نقش سقف در بزرگنمایی فضا

برای آنکه بتوانید ابعاد بصرید یک فضای کوچک ایجاد کنید، دیوارها را نقاشی کنید و از سایه برای سقف استفاده کنید تا با ایجاد خطای دید ارتفاع سقف را بلندتر نشان داده و در نتیجه فضا را بزرگتر نمایید.

تاثیر تناژ های تیره و روشن یک رنگ

برای آنکه بتوانید فضا را بزرگتر نشان دهید، از رنگ های تیر و پر رنگ تر در زیر محدوده دید چشم و رنگ های روشن تر در بالای نقطه ی دید استفاده کنید.

استفاده از پالت رنگی متضاد هم بد نیست

گاهی استفاده از رنگ های خنثی برای دیوارهای اصلی و افزودن رنگ های متضاد در پنجره ها می تواند علاوه بر ایجاد طراحی مدرن رستوران، فضا را بزرگتر نیز نشان دهد.

با رعایت این نکات حین راه اندازی رستوران و طراحی آن، می توانید تاثیر بیشتری در جذب مشتری داشته باشید.

اشتراک:

3 دیدگاه

  1. چرا همیشه از رنگ های تاریک و قهوه ای استفاده می شه؟ اگر به سراغ رنگ های شاد و جذاب هم برن خیلی خوبه

  2. برای این که رنگ های تاریک آرامش بخش هستن و در محیط ملایمی به صرف غذا مشغول می شین