تاثیرات اجرای طرح رجیستری بر واردات گوشی های اپل

1

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از افزایش 100 درصدی آمار واردات قانونی گوشی های برند اپل با اجرایی شدن طرح رجیستری تلفن همراه در ایران خبر داد.

تا کنون دو مرحله از پروژه ی رجیستری تلفن همراه در کشور اجرا شده و طی مرحله ی اول آن گوشی های برند اپل و دیگر محصولات سیم کارت خور آن به طرح رجیستری وارد شدند.

رجیستری موبایل

رجیستری موبایل

در فاز دوم نیز گوشی های موتورولا، بلک بری و گوگل به طرح رجیستری اضافه شده و قرار است به زودی  در مرحله ی اجرایی سوم بخش دیگری از گوشی های وارداتی به کشور زیر پوشش طرح رجیستری گوشی موبایل قرار گرفته و با ثبت کد منحصر به فرد IMEI در سامانه ی همتا گمرک کشور، به سیستم یکپارچه ی واردات قانونی گوشی تلفن همراه وارد شوند.

با اجرای کامل طرح رجیستری تلفن های همراه در کشور، و تبدیل گوشی های موبایل قاچاق به یک اسباب بازی ناکارآمد، به طور کلی جلوی قاچاق موبایل سد محکمی گذاشته شده و واردات این کالا کاملا قانونی صورت خواهد پذیرفت.

محمد جواد آذری جهرمی گفت: واردات انواع گوشی از مبادی مجاز رشد چهار درصدی و گوشی های ساخت شرکت اپل به صورت خاص رشد هزار درصدی را نشان می دهد.

وی عنوان ساخت: به نمایندگی از همه ی دست اندرکاران اجرای طرح در دولت به ویژه وزارتخانه های صنعت، اقتصاد، اطلاعات و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از همه ی مردم بزرگوار کشورمان در همراهی برای مقابله با پدیده ی ناپسند و خسارت آور قاچاق، تشکر می کنم.

گفتنی ست گوشی های رجسیتر نشده تنها 30 روز مهلت داشته، و پس از گذشت 30 روز این گوشی های تلفن همراه دیگر به هیچ وجه کار نکرده و حکم یک اسباب بازی بلااستفاده را پیدا خواهند کرد.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. مختاری در

    شیوه خوبیه جلوی قاچاق رو میگیره کاش کلا جلو قاچاق کالاها چینی هم گرفته شه که خیلی تولید کننده ها رو از کار بیکار کرده