بیکارها می توانند برای دریافت وام اشتغال اقدام نمایند

1

اگر با گشتن میان آگهی های استخدام به نتیجه ای نرسیده و تصمیم به خوداشتغالی دارید، خبر زیر را بخوانید.

وام خود اشتغالی

وام خود اشتغالی

به گفته ی عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار 20 هزار میلیارد تومان وام اشتغال برای دانش آموختگان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در نظر گرفته شده و به عنوان وام به افراد متقاضی پرداخت خواهد شد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار توضیح داد: علاوه بر20 هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح اشتغال فراگیر دانش آموختگان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی معادل یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال روستائیان اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: ثبت نام رسمی از متقاضیان برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و اشتغال دانش آموختگان از دو روز دیگر در سایت کارا آغاز می شود.

منصوری تاکید کرد: در اجرای طرح اشتغال فراگیر برای سال 96 ایجاد 951 هزار فرصت شغلی در نظر گرفته شده است.
وی گفت: 650 هزار شغل از این فرصتها در رشته های پر اشتغال است و در مشوق های بیمه ای هم باید تمایل به ایجاد اشتغال را بیشتر کنیم.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار عنوان ساخت: طرح کارورزی دانش آموختگان از تیر امسال آغاز شده و این طرح می تواند متناسب نبودن تحصیلات دانش آموختگان با نیازهای بازار کار را در کوتاه مدت حل کند.
¬
وی اضافه کرد: دانش آموختگان در این طرح 4 تا 6 ماه در واحدهای مرتبط با درسشان کارورزی می کنند و ماهانه حدود 300 هزار تومان به آنها پرداخت می شود.

این مقام مسئول اظهار داشت: 80 درصد کسانی که دوره های کارورزی را می گذراند در همان واحدها یا واحدهای جنبی مشغول به کار می شوند.

همین طور محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی هم در این خصوص گفت: فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور مهارت لازم را برای ورود به بازار کار ندارند.

وی افزود: از زمانی که موضوع اختصاص یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال روستایی به مجلس آمد تا کنون یک سال گذشته اما هنوز ساز و کار اجرایی آن مشخص نشده است.

او یادآور شد: اگر اولویت یک کشور ایجاد اشتغال است، همه دستگاه ها به ویژه ارکان دولت باید به آن کمک کنند.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. آقا منم وام می خوام، برای هر زمینه ای وام میخوام. کو ضامن؟