بیمه بیکاری به کاریابی ها سپرده می شود

0

از آنجایی که امروزه بهترین آگهی های استخدام را می توانید در سایتهای استخدام معتبر در یک جا مشاهده کرده و رزومه ارسال کنید، علنا نقش موسسات کاریابی در به کار گماردن افراد جویای کار کم شده است. اما از این پس با اقدام جدید دولت نقش موسسات کاریابی مانند گذشته پر رنگ می شود.

افرادی که بنا به دلایلی از کار بیکار شده اند تا همین چند وقت قبل برای دریافت بیمه ی بیکاری باید به شعب بیمه تامین اجتماعی مراجعه می کردند. اما طی هفته های اخیر بیمه ی بیکاری به کاریابی ها واگذار شده است.

بیمه بیکاری و موسسات کاریابی

بیمه بیکاری و موسسات کاریابی

به گزارش سی اس وب به نقل از تسنیم، به گفته ی رئیس کانون کاریابی های کشور، از شنبه ی هفته ی گذشته اختیار بیمه ی بیکاری به موسسات کاریابی واگذار شده است. این طرح تا اسفند سال جاری ابتدا در دو استان کشور به صورت پایلوت اجرا شده و پس از آن به صورت فراگیر در سراسر کشور اجرایی می شود.

بابک هاشمی پور در  با اعلام این خبر گفت: در راستای تمهیداتی که برای کاریابی ها صورت گرفته بود، مقرر شد این طرح از شنبه ی هفته ی گذشته در استانهای تهران و سمنان آغاز شود که در این راستا هماهنگی ادارات کار و تأمین اجتماعی و کاریابی های هر استان صورت گرفت.

به گفته ی ایشان در هفته ی جاری نیز طرح توسعه خواهد یافت و در مرحله ی دوم اجرای طرح استانهای شمال غرب کشور از جمله همدان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و هرمزگان در این طرح شرکت خواهند کرد که تا اواسط اسفند ماه بیمه ی بیکاری در سراسر کشور به کاریابی ها واگذار خواهد شد.

ایشان در ادامه تشکیل پرونده، ثبت نام مشاوره شغلی، معرفی به فنی ‌وحرفه ‌ای، «نهضت سواد آموزی(برای افراد کم سواد)، حضور و غیاب هفتگی و معرفی به کار و به کارگماری را 6 فرآیند معرفی مقرری بگیران بیمه بیکاری به بازار کار عنوان کرد و گفت: افراد متناسب با نوع مهارت و سوابق کاری از سوی کاریابی‌ها به کارفرمایان معرفی می‌شوند و اگر فرد مقرری بگیر از سوی کارفرما به کار گمارده شد گزارش جذب وی به کاریابی ارائه شده و در این شرایط کاریابی‌ ها از سوی تامین اجتماعی به دلیل به کارگماری مقرری بگیر بیمه ی بیکاری پاداش دریافت می‌کنند چراکه در این شرایط مقرری فرد بیکار قطع خواهد شد.

ایشان به این نکته نیز اشاره کرد که عده ای از مقرری بگیران بیمه ی بیکاری اشتغال پنهان دارند؛ بدین معنا که علاوه بر اشتغال به کار از بیمه ی بیکاری نیز حقوق دریافت می کنند. با اجرای این طرح این گروه از افراد شناسایی شده و بیمه ی بیکاری شان قطع می شود تا از بار مالی دولت کم شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند