جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان متعلق به عموم مردم است

0

این روزها 24 امین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در استان تاریخی همدان در حال برگزاری است و فضای سالنهای تئاتر مملو از شور کودکان و حتی بزرگسالانی است که برای لذت بردن از تئاتر کودک، با صندلی آمفی تئاتر و سالنهای نمایش آشتی کرده اند.

این جشنواره ی کودکانه ی شاد از تاریخ 10 آذر آغاز شده و تا 15 آذر با دبیری مریم کاظمی در همدان درحال برگزاری است که شامل نمایشهای صحنه ای و خیابانی است که در شهر همدان و دیگر شهرهای استان برگزار می شوند.

در این راستا مسئول هماهنگی پیگیری و دبیر خانه ی جشنواره تئاتر کودک در پایان روز سوم جشنواره گفت: جشنواره ی بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان متعلق به عموم مردم است.
به گزارش سی اس وب به نقل از خبرگزاری مهر، معصومه حدادی در خصوص تدارکات این جشنواره گفت: دبیرخانه ی جشنواره بعد از انتشار فراخوان، به صورت جدی آغاز به کار کرد.

معصومه حدادی در جشنواره بین المللی تئاتر کودک

معصومه حدادی در جشنواره بین المللی تئاتر کودک

ایشان افزود: پس از فراخوان عمومی بیش از ۴۵۰ پرونده ی درخواست شرکت در جشنواره، در دبیرخانه بررسی شد و بعد از بازبینی آثار توسط هیئت انتخاب و گزینش گروههای منتخب برای شرکت در جشنواره، با کارگردانان گروهها برای هماهنگیهای لازم ارتباط برقرار شد.

حدادی هماهنگی و پیگیری امور مربوط به کمیته‌ های اجرایی جشنواره را از وظایف این کمیته دانست و افزود: کمیته ی هماهنگی، پیگیری و دبیرخانه برای حضور دانش‌ آموزان در سالنهای جشنواره با هماهنگی اداره ی کل آموزش و پرورش برنامه ‌ریزی کرده و در طول ایام برگزاری جشنواره هر روز در سانسهای صبح سالنهای نمایش در اختیار دانش‌آموزان قرار می گیرد.

این مسئول در ادامه گفت: صندلی آمفی تئاتر برای کودکان خردسال نیز است و در جشنواره ی امسال برای شرکت خردسالان برنامه ریزی شده است. از این روی با هماهنگی بهزیستی، سانسهای ویژه ی نمایش خردسالان در محل سالن نمایش اداره ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، در اختیار مهدهای کودک نظارت بهزیستی قرار گرفته است.

حدادی در آخر در خصوص سانسهای بعد از ظهر که مخصوص عموم مردم است گفت: برنامه ریزیهای لازم برای توزیع بلیتهای سانسهای بعد از ظهر که برای عموم مردم در نظر گرفته شده، توسط کمیته ی دبیرخانه صورت گرفته است.

در آخر باید گفت در جشنواره ی امسال تمامی تلاشها صورت گرفته تا خانواده ها در کنار هم بر روی صندلی آمفی تئاتر نشسته و با هم از تئاتر کودک و نوجوان که حرفهای خوبی برای همه دارد لذت ببرند.

اشتراک:

نظرات بسته اند