بیت کوین چیست؟

0

بیت کوین در واقع یک نوع ارز دیجیتال و یا طلای مجازی ست که نخستین بار در سال 1998 میلادی به وسیله ی وی دای در فهرست ایمیل سایفرپانک ها به وجود آمد.
و بعد در سال 2009 میلادی ساتوشی ناکاموتو در یک فهرست ایمیل رمز نگاری شده اولین بیت کوین را با مشخصات و باز کردن مفهومی به ظهور رساند.
صاحب بیت کوین چه کسی ست؟

بیت کوین چیست؟

بیت کوین چیست؟

شاید برای بسیاری این سوال وجود داشته باشد که صاحب اصلی و واقعی بیت کوین چه کسی ست؟ بیت کوین مالکی ندارد. درست مثل این که بپرسیم صاحب ایمیل ها چه کسی است؟ و یا صاحب طلا چه کسی ست؟ بیت کوین نیز به عنوان یک ارز مجازی صاحبی ندارد و کنترلگر آن مردمی هستند که در سراسر جهان با این طلای مجازی تجارت می کنند.

من چطور می توانم کیف پول بیت کوینی داشته باشم؟

به عنوان یک کاربر تازه این عمل بسیار ساده ای خواهد بود. کافی ست که شما یک کیف پول بیت کوینی روی گوشی موبایل یا لپ تاپ خود نصب کرده و اولین آدرس خود را تولید نمایید. سپس می توانید با آن آدرس یا آدرس های بعدی به پرداخت و دریافت بیت کوین برای دیگران بپردازید.
بیت کوین ها صاحب فیزیک نبوده و تنها در دنیای مجازی رد و بدل می شوند. وجود بیت کوین ها به موافقت شبکه برای موجودیت مجازی آن ها بسته بوده و سابقه ی مالکیت آن ها برای اشخاص در یک دفتر به نام Blockchain نگهداری می شود.
توجه داشته باشید که این نگهداری و ثبت مالکیت مثل بانک با نام و مشخصات و حساب بانکی نیست. بلکه آدرس های بیت کوینی هستند که میزان مالکیت بیت کوین اشخاص را نگهداری می کنند.
با ارسال یک بیت کوین از فردی به فرد دیگر، شبکه ی کل با به روز رسانی یکی از آدرس های فرد فرستنده را کم  و به فرد گیرنده اضافه می کند.
و البته شما نمی توانید به اختیار خود بیت کوین فرستاده شده را پس بگیرید. تنها کسی که بیت کوین را دریافت کرده می تواند دوباره آن را به شما بازگرداند.

استخراج بیت کوین

اما این که چطور می توان بیت کوین به دست آورد به استخراج برمی گردد. و از آن جایی که تعداد محدودی بیت کوین روی شبکه وجود دارد، هر قدر کاربران آن بیشتر باشند، به دست آوردن بیت کوین های اضافی سخت تر خواهد بود.
عمل استخراج نیز به یک سی پی یو قوی با امکان پردازش سریع احتیاج دارد. تقریبا هر 10 دقیقه، اعضا باید برای حل یک بلوک حاوی آخرین تراکنش ها بر اساس توابع درهم سازی رمز نگاری اقدام نمایند.
البته این استخراج ها در ابتدای راه برای افراد عادی و کامپیوترهای معمولی میسر بود. اکنون که میزان زیاید از بیت کوین ها استخراج شده و کار به نوعی سخت تر شده است، تها کامپیوترهای بسیار قوی با قدرت سخت افزاری پیشرفته و گران قیمت قادر به استخراج بیت کوین و البته فروش آن به اعضای دیگر خواهند بود.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی بیت کوین مطالب بعدی ما را دنبال کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند