به احتمال زیاد تعطیلی 6ام آذر ماه ملغی خواهد شد

0

پیش از این در مطلبی خبر تعطیلی روز دوشنبه 6ام آذر ماه را که در فروردین ماه امسال توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده بود، منتشر گردید.
امروز خبری از سوی سخنگوی مجلس شورای اسلامی به گوش می رسد که طی آن احتمال ملغی شدن تعطیلی 6ام آذر ماه مصادف با هشتم ربیع الاول وجود دارد.

تعطیلی 6ام آذر در هاله ای از ابهام

تعطیلی 6ام آذر در هاله ای از ابهام

یادداشتی که طی آن علی مطهری نایب رئیس مجلس منتشر ساخته و طی آن از احتمال لغو این تعطیلی خبر داده به شرح زیر است:
” تعطیلی هشتم ربیع‌الاول که امسال مصادف با ۶ آذر است، یک خطا و موجب وهن مجلس شورای اسلامی است. هشتم ربیع‌الاول سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) و طبعا روز آغاز امامت حضرت ولیعصر (ع) است. سوال این است که چه ضرورتی برای تعطیلی این روز هست؟ اولا مردم در این روز باید عزا بگیرند یا شادی کنند؟ ثانیا فلسفه تعطیلی یک روز آن است که مناسبت مربوط بزرگ داشته شود. آیا این بزرگداشت با تعطیلی بهتر انجام می‌شود یا با دایر بودن ادارات و بخش خصوصی و مطبوعات که هر یک می‌توانند برنامه‌ای و مطلبی داشته باشند؟ ضمنا این روز مجاور نهم ربیع‌الاول است که برخی شیعیان تندرو برنامه‌هایی اجرا می‌کنند که مخالف وحدت اسلامی و مضر به حال دنیای اسلام است.
علاوه بر این نحوه تصویب این تعطیلی هم قابل توجه است. این تعطیلی بنا به توصیه یکی از مراجع صورت گرفت – در حالیکه برخی مراجع نیز موافق نیستند- و به همین دلیل بدون تناسب در میان مواد و بندهای قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه‌ کشور و غفلت نسبی نمایندگان در مجلس نهم به تصویب رسید و البته شورای نگهبان مخالفت کرد و بررسی آن به مجلس دهم کشیده شد و در مجلس دهم نیز با لطایف‌الحیل اجازه صحبت به مخالف و موافق داده نشد و به صورت مرموزی تصویب شد. ان‌شاءالله با ارائه طرحی این تعطیلی لغو خواهد شد.”

اشتراک:

نظرات بسته اند