با بهترین غذاهای خیابانی مالزی آشنا شوید

0

مالزی یکی از بهترین کشورهای جنوب شرقی است که هر ساله مسافران زیادی را به خود جلب می کند. این کشور دارای جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که این جاذبه ها به غذاهای این کشور هم می رسد. ما در ادامه مطلب قصد داریم به معرفی تعدادی از بهترین غذاهای خیابانی مالزی بپردازیم.

بهترین غذاهای خیابانی مالزی

به مالزی که سفر می کنید، دست شما برای انتخاب رستوران باز است، هم می توانید به مکان هایی بروید که دارای بهترین معماری و دکوراسیون داخلی رستوران است، یا اینکه به رستوران ها و فست فودهای خیابانی بسنده کنید و غذاهای خوشمزه میل کنید.
اگر شما غذاهای خیابانی را ترجیح می دهید و دوست دارید حین قدم زدن چیزی میل کنید، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

چار کوای تاوی

یکی از غذاهای خیابانی بسیار خوشمزه ای که در مالزی می توانید امتحان کنید، چار کوای تای است. این غذا از نودل های پهن برنج درست می شود و با میگو، صدف، تخم مرغ، جوانه لوبیا، سس سویا و … درست می شود. این غذا را روی حرارت زیاد قرار می دهند تا سرخ شود. این غذا طعم بسیار خوشمزه ای دارد و یکی از بهترین غذاهای خیابانی مالزی محسوب می شود.

چار کوای تاوی

چار کوای تاوی

 

Koay Teow Th’ng

شاید نام این غذا را نتوانید بخوانید، اما بی شک این غذا یکی از بهترین غذاهایی است که می توانید در مالزی میل کنید. این غذا نوعی سوپ است که از گوشت، پیاز خرد شده، کاهو و نودل های پهن برنج درست می شود و با فلفل قرمز و سیر و آبلیمو طعم دار می شود. این غذا یکی از بهترین غذاهای است که می توانید در سفر به پنانگ مالزی میل کنید.

Koay Teow Th’ng

koay teow th’ng

 

پنانگ آسام لاکسا

این غذا هم یک سوپ نودلی است که ترش و تند است. این سوپ نودلی با گوشت ماهی درست می شود و درون آن از تمبر هندی استفاده می کنند. این غذا یکی از بهترین سوپ های نودلی است که در مالزی سرو می شود.

پنانگ آسام لاکسا

پنانگ آسام لاکسا

 

لور باک

این غذا، نوعی غذای گوشتی است که برای تهیه آن از تکههای گوشت، سویا، سس قرمز، ماهی، تخم مرغ، سوسیس، توفو استفاده می کنند و برای طعم دار کردن آن ها از 5 ادویه خوشمزهاستفاده می کنند. این غذای خیابانی به عنوان شام یا ناهار سرو می شود چرا که حسابی شکم پر کن و سنگین است.

لور باک

لور باک

 

پنانگ روجاک

این غذا نوعی سالاد است که برای تهیه آن از ترکیب توفو (پنیر لوبیا)، فریتر، جوانه لوبیا، نوعی ماهی و مخلوطی از میوه ها استفاده می شود. روی این سالد سس غلیظ بادام زمینی می ریزند و در آخر روی آن رابا آناناس تازه تزئین می کنند تا طعم شیرین آن به سالاد مزه ای تازه دهد.

پنانگ روجاک

پنانگ روجاک

 

می گورنگ

با سفارش این غذا، با یک بشقاب نودل رو به رو می شوید که روی آنماهی، سیب زمینی و جوانه لوبیا قرار داده اند. این غذا طعم بسیار خوبی دارد و بسیار تند است.

می گورنگ

می گورنگ

اشتراک:

نظرات بسته اند