بهترین ایده ها برای طراحی داخلی کافی شاپ

0

برای آنکه در میان تعداد زیادی از کافی شاپ هایی که در شهر ساخته شده اند، حرفی برای گفتن داشته باشید، لازم است که از بهترین ایده ها برای طراحی داخلی کافی شاپ استفاده کنید. البته که داشتن یک منوی کامل از خوشمزه ها می تواند تاثیر مثبتی داشته باشید، اما در نظر داشته باشید اولین چیزی که مشتریان شما می بینند، فضا و طراحی داخلی کافی شاپ است. پس بهتر است موارد زیر را مد نظر قرار دهید.

برای جذاب شدن کافی شاپ این کار ها را انجام دهید

نظرتان راجع به پنجره ای رو به خیابان چیست؟

درست است که کافی شاپ ها معمولا مکان های دنج و ساکت و آرامی هستند، اما شاید پنجره ای به سمت خیابان بتواند ایده ای هیجان انگیز برای ایجاد تفاوت میان سایر کافی شاپ ها باشد. تصور کنید که یکی از میزهای کافی شاپی در کنار پنجره ای بزرگ رو به خیابان یا کوچه ای قرار گرفته باشد، تماشای تردد گاه به گاه افراد می تواند بسیار لذت بخش باشد. اگر باران و برف ببارد که لذت نشستن در کافه شما و تماشای منظره بیرون بسیار لذت بخش خواهد بود.

 

طراحی داخلی کافی شاپ | کافی شاپ با پنجره

طراحی داخلی کافی شاپ | کافی شاپ با پنجره

یک نورپردازی فوق العاده

نه نورپردازی را آن قدر ملایم کنید که چشم چشم را نبیند و نه آن قدر زیاد که نور زننده و تندی تمام فضا را بگیرد. از یک متخصص نورپردازی کمک بگیرید، استفاده از چراغ های ظریف، لوستر های کوچک و خاص را فراموش نکنید. به این ترتیب می توانید نسبت به سایر کافی شاپ ها تفاوت ایجاد کنید.

فرش های جذاب هم در کف کافی شاپ تفاوت ایجاد می کند

شاید کمی غیر متعارف باشد، اما اگر دوست دارید که کافه ای کاملا متفاوت داشته باشید، می توانید به کمک فرش های مختلفی که در قسمت هایی از کافی شاپ خود پهن کرده اید، طراحی داخلی کافی شاپ خود را کاملا متفاوت اجرا کنید.

 

ایده طراحی داخلی کافی شاپ

ایده طراحی داخلی کافی شاپ

استفاده از وسایل دکوراتیو

در ابتدا لازم است مشخص کنید که دوست دارید کافه شما چه سبکی باشد؛ مدرن، سنتی، شیک، کلاسیک، جوان پسند و… . بعد باید به سراغ وسایل دکوراتیو در هر دسته بروید. مثلا مجسمه های خاص، آویز های عجیب و غریب، تابلوی های شیک و مدرن، گل و گلدان و … . با این وسایل می توانید به راحتی یک طراحی داخلی کافی شاپ فوق العاد اجرا کنید.

ایجاد کتابخانه چطور است؟

اصلا تصور کنید که یک فرد تنها به کافی شاپ شما می آید و دوست دارد دقایقی را تنها در خلوت خود باشد. اما چه چیزی می تواند خلوت او را آرامشبخش کند؟ بله یک کتاب جذاب، شاید هم یک کتاب شعر. شما می توانید با ایجاد یک کتابخانه زیبا و ویژه و قرار دادن کتاب های مختلف در آن، از مراجعین تنهای خود، به بهترین شکل پذیرایی کنید و لحظات تنهایی آن ها را برایشان دلچسب کنید.

میز و صندلی های کافی شاپی متفاوت

بیایید کمی متفاوت باشید. استفاده از مدل های میز و صندلی های کافی شاپ تکراری بس است. برای آنکه خلاقیت خود را حفظ کنید و متفاوت باشید، از تولید کنندگان میز و صندلی های کافی شاپ بخواهید تا مدلی متفاوت از میز و صندلی برای فضای شما طراحی کنند که با آنچه که در فضای کافه شما حاکم است، همخوانی داشته باشد. با این کار می توانید کاملا متفاوت باشید.

و اما گوشه های دنج

در طراحی داخلی کافی شاپ، حتما حواستان به گوشه های دنج باشد. لازم نیست که برای پذیرایی از تعداد بالایی از مشتریان حتما میزهای زیادی را کنار هم بچینید. این کار سبب شکستن حریم شخصی می شود و مطمئن باشید مراجعه دومی به کافه شما وجود نخواهد داشت. گوشه ها و فضای دنجی ایجاد کنید تا حس بهتری را به مهمانان کافه خود ارزانی دارید.

این ها پیشنهادات کارشناسانه ای برای طراحی داخلی کافی شاپ بود که از سوی برخی از کارشناسان مطرح شده است. چنانچه قصد راه اندازی کافی شاپی را دارید و به یک مشاور خوب احتیاط دارید، می توانید از کارشناسان الفبای رستورانی کمک بگیرید.

 

اشتراک:

نظرات بسته اند