برنامه استعدادیابی عصر جدید

0

احسان علیخانی (برنامه ساز کمال گرا) بعد از سال ها با برنامه ای متفاوت با عنوان “عصر جدید”، به عنوان اولین تجربه متفاوتش در دنیای اجرا در قاب تلویزیون قرار می گیرد. برنامه هیجان انگیز عصر جدید، یک مسابقه متفاوت استعدادیابی است که با داوران اسمی و یک مجری سلبریتی از گروه اجتماعی شبکه سوم سیما پخش می شود.

برنامه عصر جدید

برنامه استعدادیابی عصر جدید

برنامه استعدادیابی عصر جدید در 52 قسمت 70 دقیقه ای، جدیدترین ساخته‌ی احسان علیخانی برای شبکه سوم سیما است. او در این کار علاوه بر مجری گری، تهیه کنندگی این برنامه را نیز بر عهده دارد.

علیخانی گفته است: در برنامه عصر جدید کسانی که فکر می کنند استعداد نابی دارند برای قرار گرفتن در دل دوربین و جلوی مردم 5 دقیقه فرصت دارند. عوامل سازنده «عصر جدید» بر این باورند با پخش برنامه مردم متوجه می‌شوند با چه استعدادهایی می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

احسان علیخانی در آغاز پخش برنامه بیان می کند که قرار نیست با این برنامه دنیا را تغییر دهد، بلکه یک ذره بین دست کسانی می دهد که مهارتی دارند و تابحال فرصت دیده شدن نداشتند. برنامه عصر جدید برای کسی است که با تردید به خودش نگاه می کند و مردد است که آیا واقعا استعدادی دارد و یا گرفتار توهم استعداد است.

در ماه‌های گذشته در اپلیکیشن ثبت نام برنامه «عصر جدید» حدود چهار هزار نفر ویدئوهایشان را برای شرکت در این مسابقه ارسال کرده اند که در مرحله اولیه، فعلا از بین آن ها هیات داوران 50 نفر را انتخاب کردند.

احسان علیخانی بیان کرده است: قوانین فصل اول برنامه عصر جدید به این صورت است که هر برنامه 7 شرکت کننده دارد. در پایان هر قسمت یک نفر توسط داوران و یک نفر توسط مردم انتخاب می شود و دو نفر را هم من و گروه برنامه ساز انتخاب می کنیم و داوران هم می توانند اعتبارهایی به شرکت کنندگان بدهند و دوباره 6 نفر هم از آنجا به جمع برنده ها اضافه می شوند. در آخر 60 نفر در بهار 98 با هم رقابت می کنند تا در نهایت 5 نفر برنده جایزه نفیس نهایی شوند.

جزئیات برنامه عصر جدید

داوران برنامه

داوران اولین و بزرگ ترین برنامه استعدادیابی تلویزیونی در ایران امین حیایی، رویا نونهالی، آریا عظیمی نژاد و بشیر حسینی هستند که این ترکیب هیجان انگیز داوران، شرکت کنندگان را در زمینه های سرگرمی، هنری و مهارت های ورزشی با هدف کشف استعدادهای مختلف داوری می کنند.

در این برنامه ایرانیزه شده، نقش احسان علیخانی به عنوان مجری پررنگ‌تر است. او میزبان است و امین حیایی و رویا نونهالی (چهره‌های مطرح در بازیگری)، آریا عظیمی نژاد (موزیسینی نامدار) و بشیر حسینی (مدرس دانشگاه صدا و سیما و پژوهشگر ارتباطات و سواد رسانه‌ای) استعدادهای وطنی را با رای گیری ارزیابی می‌کنند.

داوران برنامه عصر جدید

داوران برنامه عصر جدید

استودیوی برنامه

استودیوی برنامه «عصر جدید» در یکی از سالن‌های مجموعه ورزشی آرارات ساخته شده که در آن جایگاهی ویژه برای تماشاگران برنامه، میزی برای مجری و یک میز مجزا برای داورهای برنامه، صحنه‌ای 150 متری برای هنرنمایی استعدادها در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، ال‌ای‌دی‌هایی که نمای بسته‌تری از اضطراب استعداد روی صحنه آمده و یا لحظه سخت تصمیم‌گیری داوران و نیز شگفت‌زدگی حاضران در سالن را به نمایش می گذارند.

در برنامه‌های احسان علیخانی، دکور یک کاراکتر ویژه است، فضایی از نور و رنگ و جذابیت که چشم‌گیرترین عنصر سخت‌افزاری برنامه را تشکیل می دهد. در این برنامه نیز طراحی دکور با مدیریت سیامک احصایی هم در فضای داخلی استودیو و هم در فضاهای پشت صحنه که برای استراحت و تمرین استعدادها در نظر گرفته شده، چشم‌گیر و براساس استانداردهای جهانی است.

در این برنامه کیفیت ساخت آن، استودیو و اجرا در ‏بالاترین حد استانداردهای داخلی قرار دارد. علاوه بر سیامک احصایی، علیرضا علویان در بخش صدا، آریا عظیمی‌نژاد در ساخت موسیقی‌های خاص برنامه، علی نسایی و محمدرضا کشمیری در تیم کارگردانی برنامه عصر جدید با احسان علیخانی همکاری می کنند.

در ایران شیوه تصویربرداری دوربین کابلی که به صورت محدود در برخی پروژه‌های سینمایی استفاده می‌شود، برای اولین‌بار در یک برنامه تلویزیونی استفاده شده است. دوربینی که روی یک کابل سوار است و با هدایت فردی که پشت میز کنترل آن قرار گرفته، تصویری جذاب از استودیوی برنامه «عصر جدید» ارائه می‌شود و عناصر و افراد روی صحنه را به نمایش می گذارد.

زمان پخش برنامه عصر جدید

اولین قسمت مسابقه پر ستاره عصر جدید از همین شنبه 27 بهمن ماه با اجرای احسان علیخانی و داوری امین حیایی، رویا نونهالی، آریا عظیمی نژاد و بشیر حسینی بعد از خبر 22 شبکه سه، روی آنتن رفت. شنبه شب ها اصل برنامه و یکشنبه شب ها پشت صحنه‌های هر برنامه و نظرات بیرون از استودیو در ساعت 22:20 هفته به هفته پخش می شود.

 نحوه شرکت در برنامه عصر جدید

اگر توانایی شیرین کاری و ژانگولر دارید که فکر می کنید تماشای آن برای مردم جذاب و دیدنی است، در این مسابقه استعدادیابی شرکت کنید، ابتدا یک ویدیو (با استانداردهای تعریف شده در سایت) روی اپلیکیشن این برنامه آپلود کنید تا گروه کارشناسان هیات انتخاب درباره‌ آن نظر دهند. با شرکت در این برنامه می‌فهمید واقعا استعداد خارق‌العاده‌ای دارید که مردم را شگفت زده کند یا خیر؟

برای شرکت در برنامه عصر جدید باید یک ویدیوی حداکثر ۵ دقیقه ای از استعدادتان را با در نظر داشتن ضوابط برنامه به سایت عصر جدید  asrejadid.ir ارسال کنید. ضوابط واجدین شرایط شرکت در برنامه و قوانین ارسال تصاویر را می توانید در سایت عصر جدید مشاهده کنید.

برخی این برنامه را کپی برداری از مسابقات استعدادیابی در دنیا می دانند که مهمترین آن نمونه امریکایی (برنامه آمریکاز گات تلنت) است اما عوامل این برنامه معتقدند نمونه‌های مشابه برنامه عصر جدید را شاید در آمریکاز گات تلنت یا در تلویزیون‌های ترکیه، هند، امارات متحده عربی و بیشتر کشورهای اروپایی دیده باشید و این مسابقه کپی از برنامه خاصی نیست.

در واقع نوعی مسابقه تلویزیونی استعدادیابی بومی شده با توجه به فرهنگ ایرانی است و این گونه مسابقات در دنیا وجود دارد و نمی توان این برنامه را کپی از برنامه خاصی در نظر گرفت. برنامه عصر جدید تجربه جدیدی برای احسان علیخانی است که می تواند لبخند را بر لبان مخاطبانش بنشاند.

 

 

 

اشتراک:

نظرات بسته اند