بررسی معایب دورکاری و راه حلی برای آنها

0

اگرچه همه جنبه های مثبت کار در منزل را میبینند و در پی یافتن شغلی مناسب بهترین سایت دورکاری را رصد می کنند. اما دورکاری همه چیزش کاملا ایده آل نیست! مواردی وجود دارد که در صورت نداشتن برنامه ریزی و کنترل بر روی آنها دورکاری را می تواند به کاری بدون بازده بدل کند. مثل غرق شدن در شبکه های اجتماعی و یا بازی با بچه ها …

معایب دورکاری کدامند؟

انزوا از اجتماع
بزرگترین عیب و ناسازگاری فریلنسرینگ و دورکاری این است که شما را از دنیای کاری بیرون جدا می کند و یک حالت انزوا برای شما ایجاد می کند. شما با انتخاب کار در منزل دیگر مجبور به رفت و آمد و رفتن به دفتر نیستید و دیگر نمی توانید بسیاری از مردم را ببینید. شما دیگر نمی توانید به صورت حضوری با همکاران خود صحبت کنید. اکثر زمان شما در اتاق شخصیتان و با تایپ کردن می گذرد. خانواده شما همیشه در اطراف شما هستند و شما می توانید هر زمان که اراده می کنید همسر و فرزندان خود را ببینید اما از تعاملات انسانی دیگر خبری نیست.

برای جبران این قضیه و دوری کردن از منزوی شدن شما می توانید در رویدادهای هفتگی و محلی خود شرکت کنید و با مردم و دوستان خود در ارتباط باشید.

معایب دورکاری

معایب دورکاری

وجود عوامل حواس پرتی
شما برای انجام کار در منزل باید عوامل حواس پرتی در اطراف اتاق کار را از بین ببرید. باید فاصله زیادی بین اتاق کار شما و همسر و بچه ها و سگ شما وجود داشته باشد. شما ممکن است با کوچکترین صدایی تمرکز خود را از دست بدهید و حواستان پرت شود. این گونه بازدهی و بهره وری شما کاهش می یابد و در روند کاری شما اختلال ایجاد می شود و پیشرفت برای شما سخت می شود.

با توجه به این که بسیاری از عوامل حواس پرتی در شرکت یا اداره نیز وجود دارند، از بین بردن کامل این عوامل امکان پذیر نیست. اما حواس پرتی انواع مختلفی دارد و برخی عوامل خیلی کمتر حواس را پرت می کنند و تمرکز را از بین می برند. شما باید بتوانید عوامل حواس پرتی را در منزل و اطراف خانه به حداقل برسانید.

از بین رفتن انگیزه
هنگام کار در شرکت و یا اداره شما همیشه انرژی زیادی دارید و همیشه در حال حساب کردن و ثبت درآمد خود هستید، از مشتریان خوشحال و راضی خود خشنود می شوید و به دنبال کامل کردن حساب بانکی خود هستید. اما هنگام کار در منزل در طول زمان، این انگیزه و انرژی شما کمی کم می شود.

بهترین راه برای جلوگیری از فرسودگی و نداشتن انگیزه این است که یکسره به خود یادآوری کنید که بهترین شغل دنیا را دارید و خودتان آن را انتخاب کرده اید. مزایای فریلنسر بودن و آزاد کار بودن بسیار بیشتر از معایب آن است.

اشتراک:

نظرات بسته اند