با برترین فودکورتهای تهران آشنا شوید

0

یکی از مکانهای دل انگیزی که می توانید با دوستان و عزیزانتان اوقات خوش و البته خوش طعمی را سپری کنید، فودکورتها هستند. در تهران فودکورتهای بیشماری وجود دارد که دارای فضایی شاد با تعداد بیشماری میز و صندلی فودکورت و تنوع غذایی هوس انگیز هستند.

فودکورت و تاریخچه ی آن

فودکورت یا همان food court به معنای صحن خوراک، به سبک جدیدی از رستوران و کافه گفته می شود که جایگاهش در مراکز خرید، فرودگاه و حتی دانشگاهها است.
درواقع در فضایی بزرگ انواع برندهای فست فودی و کافه، گردهم می آیند تا تنوع بی نظیری از غذا و طراحی دکوراسیون و  میز و صندلی فودکورت را در اختیار مشتریها قرار بدهند.
قدمت اولین فودکورت به سال 1974 باز می گردد که در مرکز خرید پاراموس پارک در نیوجرسی افتتاح شد که از آن زمان تاکنون ایده ی آن توسط افراد بسیاری استفاده شده است.
در ایران نیز اولین رستوران با این سبک و سیاق فودکورت جام جام است که در خیابان ولیعصر تهران واقع شده است. در ادامه چندتا از معروف ترین فودکورتهای تهران را معرفی می کنیم:

معروف ترین فودکورتهای تهران

جام جم علاءالدین

فود کورت جام جم که به عنوان اولین فود کورت در ایران شناخته می شود در خیابان ولیعصر، نبش کوچه طاهری در مرکز خرید جام جم واقع شده است. در این مجموعه می توانید معروف ترین برندهای رستوران و کافی شاپ را در فضایی زیبا با رنگامیزی شاد و تعداد بیشماری میز و صندلی فودکورت  مشاهده کرده و از دورهمی ها لذت ببرید.
از جمله برندهای معروف که در این مجموعه فعالیت می کنند می توان به رستوران ایتالیایی لیرو، بوفه چینی و سوشی بارژیک، فست فود علاءالدین، خانه کباب بین الملل، غذای دریایی لاوانسی، مجموعه غذاهای سنتی ایران مهمان، رستوران ایتالیایی مورانو، فست فود سنتی، غذاهای گریل شده زی زی، کافی شاپ و یونا و بسیاری دیگر اشاره کرد.

میز و صندلی فودکورت جام جم

میز و صندلی فودکورت جام جم

باشگاه انقلاب

یکی از فودکورتهایی که برای طبقه ی اعیان تهران ساخته شده است مجموعه ای است که در باشگاه انقلاب واقع شده است. برای رفتن به این مکان دوست داشتنی باید به خیابان ولیعصر، خیابان نیایش، حد فاصل بزرگراههای کردستان و سئول، مجموعه ی فرهنگی ورزشی انقلاب بروید.
در این مکان می توانید پس از ورزش و پیاده روی در فضایی که جز مکانهای لوکس تهران محسوب می شود به فودکورت مجموعه رفته و یک دل سیر غذا میل کنید. از جمله برندهای این مجموعه می توان به یوگوبری، میلانو، کاوالی، دلشیز، رژرو و وزد کافه اشاره کرد.

1میز و صندلی فودکورت باشگاه انقلاب

1میز و صندلی فودکورت باشگاه انقلاب

پالادیوم

فودکورت شیک بعدی در مرکز خرید معروف پالادیوم واقع شده است. پالادیوم که یک مرکز خرید لوکس و گرانقیمت برای برند بازها است از فودکورت بی نصیب نمانده و مجموعه ای از معروف ترین برندهای غذایی را گردهم آورده است.
فود کورت پالادیوم در طبقه ی سوم این مرکز خرید قرار دارد که در آن می توانید علاوه بر خوردن غذا به تماشای برنامه های جذاب مانند فوتبال و سایر ورزشها بپردازید.
فودکورت پالادیوم شامل رستورانهای مختلفی از جمله رستوران مکزیکی لاسالسا، پیتزا خاتون، کافه لیبرو، سالاد بار پومودورو، غذاهای دریایی لاوانسی و غذاهای ژاپنی کاتسو است. اگر می خواهید به این فودکورت بروید باید به خیابان مقدس اردبیلی، بعد از میدان الف، جنب کوچه عروقی بروید.

2میز و صندلی فودکورت پالادیوم

2میز و صندلی فودکورت پالادیوم

اشتراک:

نظرات بسته اند