با کتاب الکترونیک درختان را نجات دهیم.

0

هر چه از تعداد درخت های روی زمین زندگیمان کم شود، میزان اکسیژن مورد نیاز برای تنفس کم میشود و این به معنای محروم شدن انسان از یک زندگی توام با سلامتی است. امروزه متاسفانه کمتر کسی به فکر نجات طبیعت در حال از دست رفتنمان است. اما ما میتوانیم تنها با یک کار ساده جان چندین درخت را نجات دهیم و در پی آن خود سود ببریم.

حتما میدانید که برای چاپ کتاب با برگه های کاغذی نیاز به چوب درختان است، چند درخت باید قربانی شوند تا چند کتاب چاپ شود و در اختیار خوانندگان قرار گیرد؟ آنچه که مسلم است، اهمیت بالای مطالعه است، اما آیا تنها راه کاغذهای سنتی هستند؟ پاسخ خیر است.

در عصر حاضر با پیشرفت تکنولوژی این امکان فراهم آمده است تا از طریق ابزار های دیجیتالی به راحتی انواع کتاب ها را به شکل e-book در اختیار گرفت و به مطالعه پرداخت. حتی میشود با دانلود کتابهای گوناگون، کتابخانه ای دیجیتال را با خود به همراه داشت، بدون آنکه حجم فیزیکی اشغال کند و وزنی داشته باشد. اینگونه دیگر کتاب های سنگین را با خود حمل نمیکنید، بلکه میتوانید به راحتی آنها را حتی بر روی گوشی های موبایلتان اجرا و از آنها استفاده کنید.

مزایای کتاب الکترونیک

مزایای کتاب الکترونیک

چرا کتاب الکترونیک؟

از آنجایی که امروز بسیاری از افراد به واسطه ی کار خود، زمان بسیاری را پشت کامپیوتر و لپ تاپ می گذارنند. حتی هنگامی که به خانه بر میگردند هم این اسمارت فون ها هستند که بیشتر در دستان افراد یافت می شود.
مسلما با همه ی خستگی ناشی از فعالیت روز، حمل کتاب چندان لذتبخش نخواهد بود. درست است که خواندن کتاب های کاغذی خوش آیند تر است، اما نمونه ی الکترونیکی آن در یک تلفن همراه راحت تر است.
مسلم است که دسترسی به کتاب های الکترونیکی بسیار آسان تر است، یعنی حتی اگر در تاکسی نشسته باشید، میتوانید با اتصال به اینترنت کتاب مورد نظر را خریداری کنید. اینطوری هم ارزان تر است و هم قابل حمل است. علاوه بر این، در وقت هم صرفه جویی میشود. کتاب های الکترونیکی حتی افرادی که تماسلی به خواندن کتاب ندارند را راغب به خواندن کتاب می کند.

در این نوع کتاب شما می توانید، فونت نوشته را عوض کنید، سایز را تغییر دهید، جملات دلخواه را هایلایت کنید و یا با یک جستجو ی ساده به صفحه ی مورد نظر دسترسی یابید. از همه مهمتر، با توسعه ی این کتاب ها، به طبیعت کمک می کنیم تا درختان کمتری برای تولید کاغذ قطع شوند.

اشتراک:

نظرات بسته اند