با مصرف فلفل تند به جنگ با سرطان بروید

0

تحقیقات اخیر نشان داده که ترکیبات کاپسایسین که مسؤول حرارت فلفل های تند است، در دوز های بالا، سلول های سرطانی پروستات را از بین می برد.

بسیاری از امراض را به وسیله خوراکیها می شود درمان کرد فقط باید بدانید از کدام ماده غذایی و چه زمانی استفاده کنید. متخصصان تب سنتی با این شیوه به درمان انواع بیماری ها می پردازند …

یک پژوهش جدید بیانگر آن است که چگونه حرارت فلفل های تند به مرگ سلول های سرطانی کمک میکند. ترکیبات کاپسایسین که مسؤول حرارت فلفل های تند است، در کرم هایی که برای تسکین درد به فروش می رسد، استفاده می شود و تحقیقات اخیر نشان داده که این ماده در دوز های بالا، سلول های سرطانی پروستات را از بین می برد.

در حال حاضر محققان در حال پیدا کردن سرنخ هایی هستند که به چگونگی عملکرد این ماده کمک می کند. نتایج تحقیقات حاکی از آن است که در آینده می توان این مواد را در شکل جدید و درمانی آن به کار برد.

حدود ۱۰ سال پیش محققان گزارش دادند که کاپسایسین می تواند سلول های سرطانی پروستات را بدون آسیب رساندن به سلول های سالم در موش ها از بین ببرد، اما تعمیم دادن آن به انسان ها نیازمند این است که آن ها تعداد زیادی از فلفل های تند را در طول روز مصرف کنند. کشف چگونگی عملکرد کاپسایسین می تواند به محققان کمک کند که آن را به یک داروی مؤثر در قالب تزریق یا قرص تبدیل کند.

فلفل تند

فلفل تند

محققان کشف کردند که این مولکول به سطح سلول ها متصل می شود و غشایی که سلول ها را احاطه کرده و از آن محافظت می کند، تحت تاثیر قرار می دهد.
دانشمندان توانستند چگونگی تعامل این ترکیب را با غشای سلولی از طریق نظارت بر فلورسانت طبیعی آن تشخیص دهند. این پژوهش نشان داده که مخزن کاپسایسین درغشای نزدیک سطح سلول قرار دارد.

تنها افزودن میزان لازمی از کاپسایسین باعث می شود که این غشا از هم جدا شود. با تحقیقات بیشتر، این بینش می تواند به دستیابی به ابزاری نوین در برابر سرطان و یا شرایط دیگر کمک کند.

اشتراک:

نظرات بسته اند