با دیگر فریلنسرها دوست باشیم

1

امروز بسیاری از افراد در سایت های استخدام، به دنیال کارهای فریلنسرینگ می گردند. این دلایل متعددی دارد و شاید از جمله دلایل آن داشتن شغل دوم و یا حتی شغلی برای خود است که مدیر و کارمند آن خود فریلنسر است.
اما در این میان ممکن است برخی از فریلنسرها احساس کنند که نزدیک شدن به سایر هم کاران خود، مشتریان خود را از دست می دهند. اما آیا به راستی نزدیک شدن با سایر فریلنسرها  مشتریان خود را از دست می دهید؟

از فریلنسرهای دیگر دوری نکنید

اصولا هر آنچه که در محیطی قرار گیرد که با دنیای بیرون خود داد و ستدی نداشته باشد، سرانجامی جز زوال و نابودی نخواهد داشت. دنیای یک فریلنسر هم از این قاعده پیروی می کند.
پیشنهاد می شود که با سایر فریلنسر ها در ارتباط باشید. اما چرا؟
در ادامه ی مطلب دلایل این کار را بر می شماریم.

از فریلنسرهای دیگر دوری نکنید

از فریلنسرهای دیگر دوری نکنید

کار دشوار است

باید قبول کنید که کار کردن به عنوان یک فریلنسر کار بسیار دشواری است. شاید اطرافیان و دوستان قدیمی شما نتوانند این سبک زندگی کاری شما را درک کنند و حین مواجه با مکلات گسترده، حسابی احساس تنهایی کنید و گاها مجبور باشبید که به تنهایی موانع سر راهتان را بردارید.
اگر با سایر فریلنسرها در ارتباط باشید، می بینید که می توانید به راحتی با آنها ارتباط برقرا کنید و ایده های خود را با آنها مطرح کنید و در صورت مواجه با یک چالش حتی از آنها کمک بجویید.
قطعا شما در مسیر کاری خود به فردی نیاز دارید که درک درستی از شرایط شما داشته باشد تا بتواند شما را در مسیر پیشرفت و ترقیتان کمک کند.

دقت کنید که هر فریلنسری با فریلنسر دیگر تفاوت دارد

هر فردی در نوع خود منحصر است و با دیگری تفاوت دارد. توجه داشته باشید که شیوه ی انجام یک کار، فرد به فرد متفاوت است. شما بدین صورت می‌توانید در کنار یکدیگر به ارائه‌ی مجموعه‌ای از خدمات بپردازید و با یکدیگر همکاری کنید.
حتما در نظر داشته باشید احتمال اینکه دو نفر به یک شیوه ی کاملا یک شکل کاری را انجام دهند، بسیار اندک است. پس خیالتان راحت باشد، در یک بازار کار، فضای کار به اندازه ی کافی برای افراد موجود است.

شما نمی‌توانید هر کاری که سر راه شما قرار می‌گیرد را بپذیرید.

مسلما شما هم درست به اندازه ی بقیه ی فریلنسرها زمان دارید و طمان شبانه روزی شما از 24 ساعت فراتر نمیرود. پس قطعا نمیتوانید هر پیشنهادی را بپذیرید.
در این صورت شما می توانید در بازه ی زمانی که فرصت انجام کارهای جدید را ندارید، پیشنهاد را به فریلنسر دیگری واگذار کنید. با این کار، نه تنها شما ارتباطاتات خود را با افراد جدید و زمینه های شغلی حدید قطع نکرده اید، بلکه رابطه ی کاری خود را با فریلنسرهای همتای خود حفظ کرده و می توانید آنها را تشویق کنید تا در صورتی که شما بیکار بودید، کاری به شما پشنهاد دهند.

دلایل دیگری نیز وجود دارند که به شما گوشزد می کنند که ایزوله شدن را فراموش کنید، اما دلایل فوق به خوبی می گویند که دست از دوری از سایر فریلنسرها بکشید و ارتباط خود را حفظ کنید تا مسیر موفقیت شما هموارتر شود.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. من یه مدت به عنوان فریلنسر کار کردم و ارتباطم نگه داشتم، واقعا به درد بخورده