با اشتباهات زبان بدن آشنا شوید – بخش اول

0

همان طور که برای بسیاری از ما مهم است که چگونه سخن بگوییم، درست و به جا صحبت کنیم و واژه های زیبا ادا کنیم، باید برایمان مهم باشد که بدن ما چه می گوید. تمام اعضای بدن ما زبانی دارد که حرف هایی میزنند. دستی که روی دست دیگر قرار میگیرد، چیزی می گوید؛ چشمی که برگردانده می شود نشانه ای دارد و سری که تکان داده می شود، حرف دیگری می زند. به همین دلیل ما قصد داریم در این مطلب قصد داریم به بررسی اشتباهات زبان بدن بپردازیم. اشتباهاتی که گاه می تواند تبعات بسیار جبران ناپذیری را برای ما در پی داشته باشد.

اشتباهات زبان بدن

اشتباهات زبان بدن

 

اشتباهات زبان بدن

فرض کنید که شما شغلی دارید و می بایست هر روز با همکاران، مدیران و ارباب رجوع های بسیاری صحبت کنید. این بسیار مهم است که روی انتخاب واژگانتان دقت کنید. این که با هر کس چگونه صحبت می کنید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

خوب است بدانید که در کنار کار کردن روی انتخاب واژگان، بدن ما هم سخن می گوید، آن هم سخنانی که شاید به نظر ما چندان جالب به نظر نرسد. به همین دلیل لازم است که روی زبان بدنمان نیز کار کنیم و آن ها را مطابق با میل و سخنان خود پیش ببریم.

ما در این مطلب به بررسی اشتباهات زبان بدن می پردازیم تا در صورتی که شما یکی از آن ها را انجام می دهید، نسبت به اصلاح آن کوشا شوید:
بدانید و آگاه باشید که بدن شما بعضا این چیزها را می گوید:

– تکیه دادن به دیوار یا مبلمان

اگر بخواهیم با شما صادق باشیم، صاف ایستادن و محکم بودن، یکی از بهترین جلوه هاییست که شما می توانید از شخصیت خود نشان دهید. پس لازم است که در این باره بسیار هوشمندان عمل کنید و حین صحبت کردن صاف بایستید. از لم دادن به دیوار و خمیدگی جدا دست بردارید. همچنین خوب است تا پاهایتان را به اندازه عرض شانه باز کنید و سعی کنید به بدن خودتان تکیه کنید. این بهترین کاریست که می توانید انجام دهید.

اشتباهات زبان بدن

اشتباهات زبان بدن

– قایم کردن دست ها

پنهان شدن خود و یا بخش از بدنتان ناشی از عدم اعتماد به نفس در شما را دارد و این اصلا برای فرد مقابل جذاب نیست و صادقانه بگوییم که هیچ حس مثبتی را به اطرافیانتان منتقل نمی کنید. باید به شما این نکته را متذکر شویم که درباره ی دستانتان هم این موضوع کاملا صدق می کند. پس یادتان باشد که حین صحبت کردن با فرد متقابلتان، دست هایستان را پنهان نکنید که این حاکی از عدم اعتماد به نفس شما خواهد بود. به جای این که بهتر است کف دستانتان را باز کنید و آن ها را رو به بالا نگه دارید. با این کار واکنش مثبت فرد مقابل را خواهید دید. شک نکنید.

– لبخند نزدن

خجالت نکشید و اصلا نترسید. یک لبخند کوچک بر لبان، ساده ترین راه برای نشان دادن قدرت و اعتماد به نفس شما است.

– خیره شدن به ساعت

تصور کنید با فردی مشغول صحبت هستید و او مرتبا سه ساعت نگاه می کند و حتی برای ثانیه های طولانی بر آن تمرکز می کند. مطمئنا حس خوبی دریافت نمی کنید. متقابلا شما اگر چنین عکس العملی را از خود نشان دهید، شما درون فرد رو به رویتان همین احساس را به وجود خواهید آورد. تنها نتیجه ی این رفتار این است که شما فردی کم حوصله و بسیار کسالت آور به او معرفی می شوید. به زبان ساده تر باید بگوییم این کار بی احترامی به فرد مقابل است. اگر دوست ندارید در روابط اجتماعی خود تاثیر سوئی بگذارید، این عادت را ترک کنید که یکی از مهم ترین اشتباهات زبان بدن است.

حتما بخوانید: برای موفقیت در کسب و کار اینها را بدانید 

– انجام حرکات و رفتار اغراق آمیز

خود را کنترل کنید و دست از حرکات زیاد دست و بدنتان بکشید، در غیر این صورت شما فردی غیر حرفه ای جلوه داده می شوید. سعی کنید این رفتارهای غیر کلامی را تحت کنترل خود در آورید.

– روی برگرداندن از اطرافیان در جلسات کاری

روی برگرداندن از هر فردی گستاخانه است و حتما می دانید که شدت آن در جلسه ها و به خصوص قرارهای مهم کاری بیشتر می شود. پس خوب است که روی خود کار کنید و به هیچ عنوان از حضار روی برنگردانید.

– همیشه گوشی موبایل دستتان است

این که در محیط کار و حتی در روابط اجتماعی، مرتبا گوشی موبایل در دستان شما قرار دارد، نشان دهنده ی بی احترامی شما به طرف و جمع مقابل است. سعی کنید تنها در مواقع ضروری و مکالمات جزئی از تلفن همراه استفاده کنید.

– تکان ندادن سر

آیا می خواهید با قدرتمند ترین نشانه و زبان بدن که اغلب از آن بی بهره ایم، آشنا شوید؟ تکان دادن سر به نشانه ی تائید. شاید برایتان جالب باشد بدانید که یکی از اشتباهات زبان بدن، استفاده نکردن از این علامت تائید است. این حرکت ساده، به بهترین شکل ممکن به فرد مقابلتان گوشزد می کند که شما در حال گوش دادن به سخنان او هستید. از این کار غافل نشوید.

– کناره گرفتن از همه

نه آنقدر صمیمی شوید که حریم خصوصی خود و دیگران را بشکنید و نه آن قدر فاصله بگیرید که فردی بی میل، ناراحت و بی اعتماد جلوه کنید. بهتر است از قاب تنهایی خود بیرون بیایید و کمی هم با همکارانتان در ارتباط باشید. یک مراوده ی ساده با آن ها برایتان مشکلاتی را به وجود نخواهد آورد.

کنترل کردن زبان بدن با کمک گرفتن از این موارد، می تواند موانع موفقیت روابط اجتماعی و کاری شا را از سر راه بردارد و شما را فردی قدرتمند و با اعتماد به نفس نشان دهد. دقت کنید که این موارد تاثیرات بسیار گسترده ای بر روابط انسانی شما خواهند داشت. تجربیات خود را در ارتباط با زبان بدن خود، با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک:

نظرات بسته اند