باورهای غلط در محیط کار

0

برخی از افراد، بعد از استخدام، از شغلی و موقعیتی که در آن فعال هستند، احساس نارضایتی دارند و یکی از دلایل آن، مقایسه کردن خود با سیر افراد فعال در سازمان است. اما راه هایی وجود دارد که می تواند شادمانی درونی در محیط کار را افزایش دهد. با ما همراه باشید.

3 باوری که باید در مورد شغل خود کنار بگذارید

کار آن فرد بهتر از کار من است

آیا تا به حال شنیده اید که می گویند مقایسه کردن دزد شادی است؟ این موضوع بسیار دردناک و ناراحت کننده خواهد بود اگر اجازه دهید که به مسیر کاری شما هم سرایت کند.

اگر به طور مداوم وضعیت و کار دیگران را مورد رصد قرار دهید و زیر ذره بینتان قرار گیرند، هرچه هم که احساس شادمانی و خوشحالی کنید، با خود خواهید گفت که می توانستید خوشحال تر از آن چه که هستید باشید. و دوست من، این یک شیب بسیار لغزنده است!

اما باید بگوییم که این کار اجتناب ناپذیر است، چرا که اغلب ما واقعیت زندگی خود را با هایلایت های زندگی دیگران مقایسه می کنیم و این کاری بسیار نا امید کننده و مخرب است!

پس بهتر است یک نفس عمیق بکشیم و این فکر را کنار بگذاریم که هر کسی بهتر و خوشحال تر از ما است! این موضوع حقیقت ندارد و تنها ظاهر امر در نظر ما پیدا است.

باورهای غلط در محیط کار

باورهای غلط در محیط کار

اگر می توانستم این کار را کنم، خوشحال تر بودم

آیا تا به حال احساس می کنید که یک خط پایان برای شادی وجود دارد؟ یا اینکه باید چوب جادویی شادی بخشی وجود داشته باشد تا شما را در خط شادی قرار دهد تا این که احساس کنید از هر آن چه که در اختیار دارید احساس شادمانی می کنید؟

این حقیقت است: شادی مقصد نیست. این چیزی نیست که شما با شتابزدگی شگفت انگیز به دست آرید. هنگامی که کاری را به پایان رساندید، تغییرات حرفه ای را تحقق بخشیدید، درآمد خاصی کسب کردید یا یک عنوان شغلی خاص را به دست آورید، در واقع در مسیر شادی حرکت کرده اید.

چرا؟ زیرا این برای تازه واردها همان هدفیست که می خواستند به آن برسند و دوم اینکه هیچ تضمین قطعی وجود ندارد که پس از رسیدن به نهایت، احساس شادمانی شما افزایش یابد یا نه!

البته اینکه برای کار خود اهدافی داشته باشید هیچ مشکلی ندارد. اما بهتر است لیست های بلند و بالای اما و اگر را کنار بگذارید و از مسیر کاری که در آن هستید لذت ببرید و برای رسیدن به اهدافی که دارید، تلاش کنید.

خوشحال بودن یعنی در 100 درصد زمان احساس خوشحالی کنم

در کل، شما کاری را انجام می دهید که دوست دارید. گوش کنید: خوشحالی به این معنی نیست که شما در تمام لحظات احساس شادمانی کنید. اینکه کارهای خود را به پایان می رسانید و برخی از روزها را میتوانید بدون سر و کله زده با پرینتری که کاغذی درون آن گیر کرده است، بگذرانید خود نوعی شادی است. اینکه هر روز به یکی از اهداف ارزشمندتان برسید معنی شادمانی نیست. اگر افرادی که از نظر شما بسیار خوشحال هستند، به شما می گویند هر روزشان به سرانجام رساندن اهداف بسیار بزرگشان به پایان می رسانند، بدانید که دروغی در میان است!

این را با خود تکرار کنید: اینکه برای زندگی و رسیدن به اهدافتان تلاش می کنید، نوعی شادمانی بزرگ است.

منبع:www.themuse.com

اشتراک:

نظرات بسته اند